Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:
15 września 2022

„Bezpieczna droga do szkoły”. Policja odwiedziła kilka placówek

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Począwszy od 1 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji w# Koronowie, co drugi dzień, swoją obecnością cieszą dzieci z klas pierwszych. Szczególnie w pierwszych tygodniach września trzeba przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

Klasy pierwsze ze szkół podstawowych w Strzelewie, Kruszynie, Wojnowie oraz Samsiecznie podczas pierwszych lekcji, mieli okazję spotkać asp. Sandrą Mindak oraz dzielnicowych, którzy w jak najbardziej przystępny sposób przekazywali złote zasady przejścia na druga stronę jezdni.
Kluczowym uczestnikiem spotkania był Polfinek. Policyjna maskotka podpowiadała dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się na przejściu dla pieszych.

Znaki pionowe oraz poziome z sygnalizatorami i kolorami świateł zostały omówione, jako znaki szczególne przejść dla pieszych. Zasada korzystania ze zmysłów wzroku i słuchu oraz skupienie uwagi przy wykonywaniu manewru przejścia, również zostały przypomniane wszystkim pierwszoklasistom.

Przyjaciel Polfinek obiecał, że jeszcze nie raz odwiedzi szkoły w gminie Sicienko. Natomiast od połowy miesiąca września zawita do szkół w gminie Koronowo.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)