Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Albert wszystko spłacił. Dostał dotację i ją zwrócił

fot. google street

fot. google street

Spółka Edukacja dla Dorosłych Albert prowadząca Liceum Ogólnokształcące dla# Dorosłych w Solcu Kujawskim zwróciła dotację i spłaciła powiatowi bydgoskiemu finansowe zaległości.

Pod koniec czerwca radna Wysocka ponowiła interpelację w tej sprawie. – Czy i jeśli tak, to jaką kwotę ma do spłacenia spółka Edukacja dla Dorosłych Albert tytułem zwrotu dotacji Starostwu powiatowemu w Bydgoszczy przekazanej szkole prowadzonej przez tę spółkę w Solcu Kujawskim? – zapytała radna.

– W odpowiedzi na zapytanie w sprawie zwrotu dotacji przez spółkę Edukacja dla Dorosłych Albert informuję, że w całości została wyegzekwowana przez komornika kwota 19 tys. 745 zł wynikająca z decyzji (…) z dnia 11 grudnia 2017 r. w związku z wykorzystaniem dotacji niezgodnie z przeznaczeniem – odpowiedział starosta bydgoski Wojciech Porzych.

Co ważne. – Jednocześnie informuję, że ww. spółka w całości spłaciła kwotę 16 tys. 27 zł wynikającą z decyzji (...) z dnia 17 września 2020 r. w związku z pobraniem w 2019 r. przez organ prowadzący szkołę – Edukacja Dorosłych Albert sp. z o. o., dotacji na Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Albert w Solcu Kujawskim w nadmiernej wysokości. Na dzień dzisiejszy spółka nie posiada żadnych zobowiązań – zapewnił 30 czerwca Starosta Bydgoski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)