Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 listopada 2021

Finał wojewódzkich igrzysk młodzieży. Zawodnicy z powiatu na podium

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

10 listopada 2021 r. w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki# Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Zarówno w finale dziewcząt jak i chłopców zagrało po 7 drużyn wyłonionych we wcześniejszych fazach eliminacyjnych.

Po raz pierwszy w historii soleckiego tenisa stołowego do turnieju finałowego awansowały, aż dwie drużyny – dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drużyna dziewcząt (Marysia Klepacz i Jagoda Wiśniewska) w meczu ćwierćfinałowym pewnie pokonała SP7 Grudziądz 3:0 zapewniając sobie miejsce w czołowej czwórce.

Następnie w wyrównanym meczu półfinałowym solecczanki uległy SP4 Chełmno 1:3, zaś w meczu o trzecie miejsce w podobnym stosunku przegrały z SP1 Świecie i ostatecznie sklasyfikowane zostały na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Chłopcy (Nikodem Waldowski i Kacper Kozak) w meczu o czołowa czwórkę zmierzyli się z rówieśnikami z SP2 Świecie i odnieśli przekonywujące zwycięstwo 3:0.

Pojedynek półfinałowy z głównym faworytem Igrzysk SP3 Sępólno Krajeńskie był wyrównany, jednak rywale okazali się lepsi 3:0. Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu o brązowe medale, w którym to Kacper i Nikodem po niesamowitym meczu pokonali SP Złotoria 3:1 i zapewnili sobie historyczne medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

Materiał: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)