Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
10 września 2018
Gminne święto Plonów w Sicienku

Ruszyli kolorowym korowodem

Fot.GOK SC

Fot.GOK SC

Mieszkańcy gminy Sicienko zgromadzili się tłumnie by przy ładnej pogodzie, by wspólnie świętować zakończenie żniw.

Dożynki w Sicienku rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli, następnie przy śpiewie zespołu „Wrzos” korowód przemaszerował na ulicę Sportową, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

Na scenie, starostowie dożynek Longina Radzińska i Leszek Stypczyński, przekazali Janowi Wachowi - Wójtowi Gminy Sicienko chleb z tegorocznych plonów, którym podzielili się  z obecnymi na uroczystości mieszkańcami. Wszystko oprawione inscenizacją obrzędu chleba w wykonaniu Zespołu Wrzos.

W tym roku dożynki wypadały w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, więc minutą ciszy uczczono pamięć jej ofiar, zaś na eksponowanych fotografiach można było obejrzeć miejsca pamięci Gminy Sicienko.

W czasie dożynek uhonorowano laureatów kilku konkursów

Na najpiękniejszy ogród w Gminie Sicienko:

I miejsce ogród Jadwigi Małeckiej z Wierzchucic

II miejsce ogród Malwiny i Radosława Mosińskich z Osówca

2. „Najładniejszy wieniec lub ozdobę dożynkową”:

I miejsce zajął wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna,

II miejsce - wieniec Sołectwa Gliszcz,

III miejsce - Sołectwo Szczutki.

Na scenie wręczono także puchary dla najlepszych reprezentacji w Turnieju Sołectw

I miejsce – sołectwo Sicienko – sołtys Anna Cetnarowska

II miejsce - sołectwo Dąbrówka Nowa - sołtys: Alicja Bartol

II miejsce - sołectwo Nowaczkowo – sołtys Dariusz Kanabaja

Wójt Gminy Sicienko Jan Wach wręczył Statuetkę Siewcy. Tegorocznym laureatem tej wyjątkowej nagrody został Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnowie - Stanisław Szwajca. Sentencja umieszczona na statuetce brzmi: za kreatywność w rzetelnym zarządzaniu szkołą w Wojnowie oraz w uznaniu wyjątkowych umiejętności współpracy z ludźmi.

W tym roku gwiazdą wieczoru była Teresa Werner, której koncert przyciągnął rzesze fanów i rozgrzał publiczność śpiewającą z artystką jej najbardziej znane przeboje.

Ostatnim punktem programu był występ chorzowskiej kapeli Mirosława Jędrowskiego. Artyści za Śląska w kilku odsłonach bawili uczestników dożynek. „Jędrowski Show” to potężna mieszanka humoru, zabawy, radości, uśmiechu, dobrej muzyki, kolorowych strojów i niegasnącego optymizmu.

Tradycyjne już dożynki zakończył bajeczny pokaz sztucznych ogni, który co roku przyciąga mieszkańców .

Nadmienić należy, że organizatorami dożynek byli: Gmina Sicienko, Fundacja Potulicka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku. Całość prowadziła redaktor Krystyna Lewicka – Ritter. Stoisko promocyjne Gminnej Rady Kobiet w Sicienku oferowało smakołyki, a animatorki z GOK prowadziły sportowe miasteczko dla najmłodszych.

materiał: GOK SC

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)