Dziś mamy 12 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
11 stycznia 2022

Stawki bez zmian. Ulga bez zmian. Uchwała zmieniona!

fot. pixabay

fot. pixabay

Rada Gminy Sicienko musiała znowelizować uchwałę o opłacie za# odbiór odpadów komunalnych. Stawki pozostały bez zmian tj. 27 zł i 70 zł oraz ulgowa stawka 24 zł. Zmieniono jednak zapisy w uchwale.

24 listopada na sesji gminnej rady Sicienko przyjęto uchwałę w której wprowadzono nowe wyższe stawki opłaty za odpady komunalne. Za odpady segregowane od nowego roku mieszkańcy zapłacą 27 zł miesięcznie „od głowy” (było 21 zł 50 gr), a za niesegregowane 70 zł (było 60 zł). Przewidziano jednak ulgi za ilość osób w gospodarstwie oraz za kompostowanie.

Rada przyjęła stawkę, że – „w przypadku, gdy liczba osób stanowiąca wspólne gospodarstwo domowe przekracza 4 – w wysokości 24 zł miesięcznie od każdej następnej osoby powyżej 4”.

Ten ostatni zapis został zakwestionowany przez nadzór prawny wojewody. – Powyższy katalog nie zawiera przesłanki różnicowania stawki opłaty w zależności od wielkości (liczebności) gospodarstwa domowego, gdyż liczba mieszkańców odnosi się do liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość, a nie do liczby mieszkańców tworzących, czy zamieszkujących gospodarstwo domowe – wskazano.

Dlatego na nadzwyczajnej sesji gminnej rady 8 grudnia (głosowanie odbyło się w formie korespondencyjnej), uchwałę poprawiono. Zapisano mianowicie, że: – „w wysokości: 24 zł miesięcznie dla piątej i każdej następnej osoby zamieszkującej tę samą nieruchomość jednorodzinną lub jeden lokal mieszkalny w budynkach wielolokalowych”.

Dzięki temu rodziny wielorodzinne będą mogły skorzystać z tej niższej ulgowej stawki opłaty.

Warto podkreślić, że przyjęte stawki należą do najniższych w powiecie bydgoskim (podobne ma gmina Koronowo).

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)