Dziś mamy 10 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
13 listopada 2023

Tobie śpiewam Ojczyzno. Wspólnie przeżyli lekcję patriotyzmu

fot. GCKiB w Sicienku

fot. GCKiB w Sicienku

W niedzielne popołudnie odbyła się biesiada patriotyczna #w Sicienku pod nazwą "Tobie śpiewam Ojczyzno". W tym roku miała wyjątkową formę. Licznie zebrani mieszkańcy i gminne władze wspólnie przeżyli lekcję patriotyzmu.

Oprawę muzyczną zapewnił nam Zespół Wrzos Sicienko pod kierownictwem Joanny Kalki, przy akompaniamencie Jerzego Paterskiego. Uczestnicy mieli okazję razem zaśpiewać kilka pieśni patriotycznych, których treść zawsze głęboko porusza nasze serca. Były to m.in.: Jak długo na Wawelu, Szara Piechota, Hej, hej ułani, Modlitwa, Przybyli ułani pod okienko.

Niepowtarzalny występ Grzegorza Hetziga wraz z grupą "Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Koło Bydgoszcz” wzbogacił spotkanie. Wzruszenia dostarczył nam występ dzieci ze świetlicy wiejskiej w Murucinie Zuzi i Otyli Lesickich recytujących wierszyk „Kto ty jesteś?” Władysława Bełzy.

Wyjątkowym gościem, który odwiedził nas był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz z Księdzem proboszczem Krzysztofem Danowskim. Proboszcz parafii Sicienko jest inicjatorem wspólnego śpiewania podczas Dnia Niepodległości w Sicienku.

Występ zakończyła instruktorka świetlicy w Murucinie Zofia Cyrulewska nostalgicznym poematem Jana Kasprowicza „Rzadko na moich wargach”.

Wspólne spotkanie stało się również świetną okazją do poznania nowego dzieła lokalnego artysty Przemka Kozłowskiego. Szopka bożonarodzeniowa wykonana z ok. 160 tys. sztuk zapałek pojedzie w tym roku do sanktuarium Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Licznie przybyli goście ze smakiem skosztowali słodkości przyniesione przez innych uczestników biesiady.
Na zakończenie wójt Gminy Scicienko Piotr Chudzyński podziękował wszystkim obecnym i zaangażowanym w tegoroczną uroczystość.

Materiał: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Sicienku

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)