Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2022

Uroczyste przekazanie grantów. Rozdano 241 laptopów

fot. Urząd Gminy Sicienko

fot. Urząd Gminy Sicienko

W dniu 9 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja # Kopernika w Sicienku odbyło się uroczyste przekazanie komputerów, zakupionych w związku z otrzymanym przez Gminę Sicienko dofinansowaniem w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR.”

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński oraz zaproszeni goście: Minister Łukasz Schreiber, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski przekazali na ręce dzieci i młodzieży zakupiony sprzęt komputerowy.

Gmina Sicienko wnioskowała o przyznanie środków na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców bądź opiekunów prawnych uczniów lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w miejscowościach, w których funkcjonowało zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej, oraz których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) pracowali w zlikwidowanym PPGR.

Gmina Sicienko otrzymała grant w kwocie 602 tys. 500 zł. Łącznie do dzieci i młodzieży z terenu gminy Sicienko trafiło 241 laptopów wraz z akcesoriami. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt stanie się dla uczniów oknem na świat, narzędziem nie tylko do rozrywki, ale głównie do zdobywania wiedzy.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, działanie REACT-EU. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Uroczyste wręczenie laptopów było okazją aby zaprezentować nowo powstałą szopkę Pana Przemysława Kozłowskiego. Nasz lokalny artysta stworzył szopkę z 33 tysięcy zapałek, a praca nad nią trwała cztery miesiące.

Materiał: Urząd Gminy Sicienko

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)