Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 września 2022

Wylegitymowanie skończyło się na areszcie. Znaleźli 130 g narkotyków

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Patrol z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymał 22-latka #podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim i w mieszkaniu amfetaminę, marihuanę oraz 50 sztuk tabletek morfiny. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24 września) tuż po północy, wówczas policjanci z bydgoskiego Śródmieścia patrolując ulicę Gdańską zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przyspieszył kroku. Policjanci postanowili go sprawdzić.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. W związku z tym, że mieszkał blisko, funkcjonariusze poszli z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam mężczyzna szukając dokumentu zachowywał się bardzo nerwowo. Co więcej, policjanci wyczuli od niego zapach marihuany.

W momencie, kiedy mundurowi chcieli przeprowadzić jego kontrolę osobistą, 22-latek stał się agresywny. Odrzucił w kąt posiadaną przy sobie saszetkę. Następnie zaczął szarpać się z funkcjonariuszami. Niemniej jednak, szybko został obezwładniony.

Po sprawdzeniu saszetki wszystko było już jasne. W jej środku policjanci znaleźli woreczki z białym proszkiem oraz woreczki z tabletkami koloru żółtego i zielonego. Na miejsce przyjechał drugi patrol. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali jego pokój. W jednym z naczyń znaleźli zielony susz roślinny.

22-latek został zatrzymany i dowieziony do śródmiejskiego komisariatu. Tam wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że susz roślinny to marihuana, biały proszek to amfetamina, a tabletki to morfina. Łącznie zabezpieczyli ponad 130g narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie doprowadzili go do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Wczoraj (26 września) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 22-latka na najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)