Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:
16 stycznia 2023

Zadbali o miejski stadion. W ramach kształtowania postaw prospołecznych

fot. mjr Arkadiusz Bargieł

fot. mjr Arkadiusz Bargieł

Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie# pod okiem funkcjonariusza Służby Więziennej w ramach kształtowania postaw prospołecznych wykonywali prace porządkowe przy stadionie miejskim w Koronowie.

O inicjatywie
10 osadzonych z Koronowskiej jednostki pod czujnym okiem funkcjonariusza Służby Więziennej wykonywało prace gospodarcze przy stadionie sportowym Victoria Koronowo na rzecz Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Koronowie. To już trzecia wizyta osadzonych, podczas której dbali o stadion.

Dlaczego to robimy?
Funkcjonariusze Służby Więziennej starają się organizować wobec skazanych aktywności tak, aby budować ich poczucie lokalnego patriotyzmu, przynależności. Przyłączając się do działań na rzecz ochrony środowiska oprócz pozytywnych efektów edukacyjnych i resocjalizacyjnych praca osób pozbawionych wolności wnosi również wymierny wkład w utrzymanie równowagi ekosystemu. Wykonywanie prac nieodpłatnych na rzecz środowiska lokalnego ma także na celu pokazanie społeczeństwu, iż osadzeni z jednostek penitencjarnych są obecni w życiu społeczności i ponoszą część odpowiedzialności za siebie i swoje czyny. Część z osadzonych z koronowskiej jednostki odbywa kary za chuligaństwo, czy niszczenie mienia. Akcje dbania o stadion mają okazję pokazać im jak wiele ciężkiej pracy kosztuje opieka nad miejscami, w których czas mogą spędzać wszyscy, zarówno ludzie z rodzinami jak i wielcy fani sportu.

Materiał: por. Wojciech Górski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)