Dziś mamy 20 marca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
08 sierpnia 2024

Dbamy o bezpieczeństwo. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci województwa kujawsko-pomorskiego czuwają nad #bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Od maja tego roku funkcjonariusze zespołów profilaktyki z komend miejskich i powiatowych Policji odbyli wiele spotkań poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi podczas wakacji.

Od 21 czerwca br. wraz z rozpoczęciem letnich wakacji kujawsko-pomorscy policjanci podjęli działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Od 23 czerwca tego roku uruchomiono w naszym województwie cztery placówki sezonowe na następujących akwenach:

  • Zalew Koronowski w Pieczyskach,
  • Jezioro Rudnickie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku,
  • Jezioro Gopło i Jezioro Głuszyńskie,
  • Jezioro Gopło w Kruszwicy,

do których skierowano dodatkowo 13 funkcjonariuszy.

Ponadto 20 policjantów, którzy posiadają uprawniania stermotorzytsów oraz ratowników wodnych pełni służbę na wodach z podmiotami pozapolicyjnymi m.in. Państwową Strażą Rybacką czy Leśną.

Dodatkowo 32 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy jest delegowanych do służby w miejscowościach o zwiększonym ruchu turystycznym między innymi w Toruniu, Tucholi i Świeciu.

Policjanci apelują o ostrożność podczas letniego wypoczynku i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa:

  • Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli.
  • Nie wchodź do wody po silnym nasłonecznieniu.
  • Załóż kapok jak jesteś na jakimkolwiek obiekcie pływającym: deska -SUP, kajak, rower wodny, łódka.
  • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych.
  • Nie wypływaj na materacu daleko od brzegu.
  • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Apelujemy, aby w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa nad wodą dzwonić na numer ratunkowy WOPR 601 100 100 lub 112.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 76 73

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)