Konwent Powiatów Województwa. Spotkanie w Toruniu
fot. Powiat Bydgoski
Wczoraj w Międzynarodowym# Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, któremu przewodniczył Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk. W spotkaniu wziął udział Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski, reprezentując nasz powiat w dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące funkcjonowania samorządów.
Podczas spotkania poruszono kwestie pieczy zastępczej oraz zarządzania kryzysowego, a także obrony cywilnej w świetle współczesnych wyzwań. W Konwencie uczestniczyli również zaproszeni goście, w tym Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Koniuch.
Udział w takich spotkaniach to ważny element współpracy między samorządami i okazja do wymiany doświadczeń w zakresie rozwiązywania kluczowych problemów, przed którymi stoją powiaty.
Materiał: Powiat Bydgoski
Galeria
Czytaj również
- 80. Rocznica eksplozji wagonów z trotylem na Podgórzu. Czarne dni historii
- Moderniazacja polskiej kolei. Będzie szybciej, wygodniej i bezpieczniej
- Wizyta znanej regionalistki w Starostwie Bydgoskim. Doceniono zaangażowanie
- Co nowego na budowie S10 Bydgoszcz - Toruń. Trwają prace wyburzeniowe
- Oddziały o profilu mundurowym. Cele ich tworzenia w szkołach
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!