Dziś mamy 25 stycznia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
22 listopada 2023

Piękno zabytków Powiatu Bydgoskiego. Nagrodzono autorów prac

Fot. Maja Stankiewicz

Fot. Maja Stankiewicz

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie konkurs pn. „Polowanie na zabytki Powiatu Bydgoskiego”.

15 listopada br. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji Andrzej Kubiak oraz członkowie: Małgorzata Wojnowska, Ewelina Leśniewska, Adam Lewandowski, Tomasz Bogucki nagrodziła sześciu autorów prac.
Oto wyniki:

I miejsce:
„Ścieżka dziedzictwa Kruszyna i okolic” - Pan Radosław Migdalski z Kruszyna
„Poznaj Koronowo” - Oliwia Kozłowska z Koronowa

II miejsce:
„Polowanie na zabytki” – Aleksandra Galas oraz Kalina Nalewaj ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie.

III miejsce:
„Spacerem przez Solec Kujawski” – Pan Sławomir Kołtuński z Solca Kujawskiego.

Wyróżnienie:
„Polowanie na zabytki w gminie Sicienko” - grupa - Łowcy Przygód - Lider grupy - Pani Dominika Szpojda z Sicienka
„W drodze do Pałacyku” - grupa - Klasa 2a ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie - Lider grupy - Pani Ewa Grzanka.

Celem konkursu było promowanie piękna oraz zabytków powiatu bydgoskiego. Konkurs polegał na utworzeniu autorskiej ścieżki turystycznej z elementami edukacyjnymi, która miała skupiać się na zabytkach powiatu bydgoskiego wpisanych do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ujętych w ewidencji zabytków. Ścieżka miała zostać opatrzona fotografiami, opisem powstania i historii zabytków, objaśnieniem trasy lub mapą ścieżki oraz dodatkowymi informacjami o danych miejscach, co miało służyć promocji zabytków powiatu bydgoskiego. Na konkurs wpłynęło w tym roku 11 prac. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe uczestnikom i życzymy samych dobrych ujęć.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 87 84

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)