Dziś mamy 20 marca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
07 lutego 2025

Usługi NFZ w Bydgoszczy. Podsumowano profilaktyczne wydarzenia

fot. KPUW

fot. KPUW

W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość, #podczas której podziękowano wszystkim zaangażowanym w realizację programów i wydarzeń profilaktycznych Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w 2024 roku.

W ciągu roku z programów profilaktycznych NFZ skorzystało 300 tysięcy mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach tych działań wykonano 19 000 różnego rodzaju usług, w tym między innymi:
- 10 500 EKUZ
- 2 500 analiz składu ciała
- 1 500 mieszkańców naszego regionu bezpośrednio zapoznanych z zasadami programów profilaktycznych
- 246 mammografii – co 5 osoba skierowana do dalszej diagnostyki

Bardzo się cieszę, że konferencja odbywa się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Jeśli inne wydarzenia chcieliby Państwo organizować, Urząd jest otwarty i do Państwa dyspozycji. Cieszę się, że właśnie to miejsce ma takie standardy, że takie wydarzenia można tu przeprowadzać  - mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel.

Wojewoda podczas uroczystości odniósł się do profilaktyki wspieranej przez NFZ i zaznaczył jej kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia Polaków:

Profilaktyka jest niezwykle ważna w kwestii zdrowia. Cały czas dane pokazują, że niecałe 1/3 Polaków zajmuje się kwestią profilaktyki zdrowotnej. Dziękuję NFZ w naszym województwie, że pełni rolę lidera i dziękuję partnerom i samorządom. Pamiętajmy, że jeśli profilaktyka będzie działać, to dzięki temu ta druga część bezpośredniego leczenia będzie mogła być na wyższym poziomie i trafiać tam, gdzie ta profilaktyka nie jest w stanie już pomóc.

Wojewoda Michał Sztybel otrzymał podziękowanie za udział ekspertów z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w wydarzeniach upowszechniających profilaktykę i promocję zdrowia.

Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz podkreśliła, jak ważna jest profilaktyka w naszym społeczeństwie:

Bardzo dziękuję za zorganizowanie tego spotkania i uroczystości, jak również dziękuję za wszelkie wydarzenia i działania profilaktyczne, które odbywają się na terenie całego województwa.  Profilaktyka to fundament zdrowia. Różne programy, edukacja w szkołach od najmłodszych lat powinny już uświadamiać, że dbanie o siebie jest bardzo istotne. Jest to inwestycja w przyszłość, dzięki której możemy uniknąć wielu poważnych chorób.

Dziękujemy wszystkim partnerom, samorządom i osobom zaangażowanym w działania profilaktyczne za ich wkład i zaangażowanie w promowanie zdrowego stylu życia.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)