Dziś mamy 25 stycznia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
13 grudnia 2024

Wigilijne spotkanie w Wojewódzkiej Komendzie. Koncert kolęd z opłatkiem

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Na sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej #Policji w Bydgoszczy odbyło się spotkanie wigilijne. Zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Jakuba Gorczyńskiego przyjęli przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z kujawsko-pomorską Policją. Uroczystość uświetnił koncert studentów Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierownictwem profesor doktor habilitowanej Katarzyny Nowak.

Kadra garnizonu kujawsko-pomorskiej Policji oraz zaproszeni goście licznie zgromadzili się w sali Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy na wigilijnym spotkaniu, które rozpoczął krótki koncert kolęd w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na co dzień artyści szlifują swój muzyczny talent na lekcjach śpiewu pod opieką profesor doktor habilitowanej Katarzyny Nowak, która doskonale przewodziła występowi.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz dobiegający końca kolejny rok, to czas refleksji, pojednania i wdzięczności. To doskonała okazja do podsumowań, ale także wyrażenia uznania za codzienna służbę.

Jako pierwszy, podczas wigilijnego spotkania, głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński, który podziękował za pracę w roku 2024 oraz życzył spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas świątecznego spotkania do policjantów, w krótkich przemówieniach, zwrócili się także: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Koniuch, reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Członek Zarządu Województwa Pan Dariusz Kurzawa oraz Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk.

Wigilijnym symbolem zgody i pojednania jest dzielenie się opłatkiem. Ten wzruszający moment, podczas którego krótką modlitwę odmówił Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski, był elementem kończącym świąteczne spotkanie w siedzibie kujawsko-pomorskiej Policji.

Materiał: Autor: mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)