Dziś mamy 7 sierpnia 2026, piątek, imieniny obchodzą:

Zgłoś naruszenie zasad

Moderuj Ty
Lubisz dyskutować i wymieniać opinie? Drażnią Cię niecenzuralne wypowiedzi i wszechobecne wulgaryzmy? Zależy ci na tym by wymieniać poglądy a nie obelgi? Zgłoś nam nadużycie na adres e-mail: kontakt@powiat24.pl w temacie wpisując "Naruszenie zasad komentarzy”. Prosimy załączyć tytuł artykułu, treść komentarza z datą i godziną. Koniecznie napisz krótkie uzasadnienie.

udostępnij na FB
0

Powstanie Warszawskie. Bój o wolną Polskę

Na mocy rozkazu dowódcy #Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

(czytaj więcej)
0

125. rocznica urodzin. Pamięć o bł. kardynale Wyszyńskim

Dziś, 3 sierpnia, przypada wyjątkowa#, 125. rocznica urodzin jednej z najważniejszych postaci w historii polskiego Kościoła i narodu – błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(czytaj więcej)
0

Próby drogowe prototypu "Komara". Szczytowa produkcja

W roku 1957 z ZZR w Bydgoszczy przystąpiono do #rozpoczęcia prac przygotowawczych do uruchomienia produkcji motorowerów. W tym czasie do produkcji motorowerów przystąpiono również w Zakładach Metalowych w Zakrzewie koło Wrocławia.

(czytaj więcej)
0

Żmija na leśnej ścieżce? Bez paniki

Żmija na ścieżce? Bez paniki #- ona też nie planowała tego spotkania!

(czytaj więcej)