Dziś mamy 4 marca 2026, środa, imieniny obchodzą:
23 stycznia 2026

Akcja policji na S5. Sprawdzano zachowanie bezpiecznej odległości

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili #działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach szybkiego ruchu. Tym razem mundurowi sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązku zachowania bezpiecznego odstępu między pojazdami na bydgoskim odcinku drogi ekspresowej S-5.

Do przeprowadzonych na drodze ekspresowej S-5 22.01.2026 roku działań, bydgoscy policjanci wykorzystywali urządzenie pomiarowe TruCAM II, wyposażone w funkcję DBC (Distance Between Cars). Ta funkcja umożliwia precyzyjny pomiar odległości pomiędzy pojazdami poruszającymi się drogą ekspresową. Sprzęt ten pozwala na rejestrowanie obrazu oraz przekazywanie materiału dowodowego do patrolu znajdującego się na kolejnym odcinku trasy. Tam policjanci zatrzymują kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i pokazują im zarejestrowane wykroczenie na ekranie terminala.

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 8 wykroczeń polegających na niezachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami. Na pięciu sprawców policjanci nałożyli mandaty karne, natomiast trzech kierujących pouczyli.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, na drogach szybkiego ruchu kierowca jest zobowiązany do utrzymania minimalnej odległości od poprzedzającego pojazdu, wynoszącej co najmniej połowę aktualnej prędkości wyrażonej w metrach. Oznacza to, że jadąc z prędkością 100 km/h należy zachować minimum 50 metrów odstępu, a przy 120 km/h – co najmniej 60 metrów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i stosowanie się do przepisów. Zachowanie odpowiedniej odległości znacząco zwiększa szanse na bezpieczną reakcję w sytuacjach nagłych i realnie wpływa na bezpieczeństwo podróżujących.

autor/publikacja: sierż. szt. Jakub Skrzypek

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Bieg "Tropem Wilczym". Wydarzenie z udziałem żołnierzy

Z początkiem marca tego roku w całej Polsce odbył się# bieg “Tropem Wilczym”. W tegorocznej edycji udział wzięli również żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych #operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)
0

Rocznica zamordowania ppłk. Cieplińskiego. Mija 75 lat

1 marca 2026 r. przypada 75. rocznica zamordowania #ppłk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, oraz jego sześciu współpracowników: Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepki, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.

(czytaj więcej)
0

Sukces żołnierzy. Wysoki poziom wyszkolenia

Żołnierze 83 batalionu lekkiej piechoty z #Grudziądza (pododdział 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej) udowodnili wysoki poziom wyszkolenia na arenie międzynarodowej. Reprezentanci kujawsko-pomorskich terytorialsów ukończyli prestiżowe zawody „Blue Nail”, organizowane przez duńską Gwardię Narodową (Hjemmeværnet).

(czytaj więcej)