Dziś mamy 20 marca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
02 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w koronowskim ogólniaku

Pożegnanie dyrektor Makowskiej

Fot. LO Koronowo

Fot. LO Koronowo

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego była wyjątkowa.

Rok szkolny powitał nowy dyrektor Paweł Baran, który z dniem 1. września zaczął pełnić tę funkcję. W swoim przemówieniu wielokrotnie odwoływał się do tego jakim wspaniałym dyrektorem, mentorem i nauczycielką jest Dorota Makowska, która zarządzała szkołą przez ostatnich 15 lat.

- To dzięki niej właśnie, liceum, które może się poszczycić już 70 letnią tradycją, stało się nierozerwalną częścią  naszej małej ojczyzny, symbolem jakości i dumy z tego, że mamy okazję przekroczyć mury tej szkoły, zdobywać w niej wiedzę, poszerzać własne horyzonty i spełniać pasje – mówił dyrektor Baran.

Jednym z największych priorytetów i wyzwań, na które stawia nowy dyrektor i kadra nauczycielska wraz z uczniami jest czynne kontynuowanie działań z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadchodzący rok szkolny upłynie bowiem na realizacji programu składającego  się z różnych przedsięwzięć pod nazwą: "11 działań na 11 listopada". Zaplanowano między innymi - akademie, przedstawienie teatralne, wieczorki  poetyckie,  debatę historyczną,  konkursy recytatorskie i historyczny ale także imprezy sportowe i turystyczne a to  wszystko by uczcić 100-lecie wolności.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Bydgoskiego, Wojciech Porzych, Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą, Maria Strąk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Zenon Rydelski.

Starosta uhonorował Dorotę Makowską nagrodą Starosty Bydgoskiego.

Oprawą dla uroczystości była musztra w wykonaniu klas mundurowych.

Oceń artykuł: 126 118

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)