Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
11 marca 2025

Inspiracyjny dzień w Sicienku. Gminny Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa

fot. Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

8 marca 2025 roku w sali widowiskowo-sportowej #w Sicienku odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Sołtysa. W wydarzeniu wzieli udział mieszkańcy gminy, zarówno panie, jak i panowie, a także zaproszeni goście, w tym sołtysi z całej gminy Sicienko.

Na początku głos zabrał Piotr Chudzyński, Wójt Gminy Sicienko, który złożył wszystkim kobietom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Podkreślił również ogromną rolę, jaką pełnią sołtysi w naszym społeczeństwie, dziękując im za ich zaangażowanie i trud w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Po życzeniach rozpoczęła się część artystyczna – koncert Magic Tenors, który był niezapomnianym wydarzeniem. Koncert na Dzień Kobiet to doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością, oferując słuchaczom niezapomniane chwile pełne wzruszeń.

Jednak najważniejszym punktem tego wydarzenia była prezentacja sześciu niezwykłych kobiet z Gminy Sicienko, które podzieliły się swoimi pasjami i opowiedziały o swoich osiągnięciach:

Joanna Franczak - restauratorka i współwłaścicielka hoteli, która opowiedziała wraz z Martą Leszczyńską (obecną dyrektorką marketingu i prezeską Bohemy) o swojej karierze i pasji do gościnności.

Teresa Kubiak - mistrzyni kulinariów, specjalizująca się w czarninie i pysznym cieście „Biała Dama”.

Natalia Kopeć-Schmalzer - pszczelarka, która podzieliła się swoją miłością do pszczół i ich niezwykłą rolą w ekosystemie.

Iwona Migdalska - twórczyni wyjątkowych piniat, które wprowadziły nas w kreatywny świat rękodzieła.

Barbara Pełka - pasjonatka rękodzieła, szczególnie haftu krzyżakowego, która opowiedziała o tej tradycyjnej sztuce.

Karolina Plewa - miłośniczka Hobby Horse, która przybliżyła nam tę nietypową formę aktywności.
Spotkanie uświetnił również niezwykły tort oraz słodkie jak i słone przekąski, które dodały smaku temu wyjątkowemu wydarzeniu tworząc niezapomnianą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie!

To był dzień pełen inspiracji, pasji, muzyki i radości, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)