Dziś mamy 17 czerwca 2026, środa, imieniny obchodzą:
16 kwietnia 2025

Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej. Podsumowanie etapu gminnego

fot. UG Sicienko

fot. UG Sicienko

W dniu 11.04.2025 w Kruszynie odbył się etap gminny# Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sicienku. W turnieju wzięli udział uczniowie reprezentujący jednostki OSP z terenu całej gminy, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz działalności OSP. Szczególne wyróżnienie w grupie II (klasy V-VIII) należy się zwycięzcy z MDP Łukowiec, który jako jedyny zdobył maksymalną liczbę punktów!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcy będą reprezentować gminę Sicienko na powiatowym etapie w Solcu Kujawskim 24.04.2025. Życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju!

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zgłoś się do jednostki OSP w Twojej okolicy: OSP Kruszyn, OSP Łukowiec, OSP Sicienko, OSP Strzelewo, OSP Teresin, OSP Wojnowo

Materiał: UG Sicienko

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Słynna "noc teczek". Lustracja zablokowana na długie lata

4 czerwca 1992 roku doszło do słynnej "nocy teczek" i #upadku rządu Jana Olszewskiego.

(czytaj więcej)
0

"Ognista Burza-26". Kolejne wyzwanie szkoleniowe

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczyna #udział w największym tegorocznym przedsięwzięciu szkoleniowym Wojsk Obrony Terytorialnej – ćwiczeniu taktycznym z wojskami pod kryptonimem „Ognista Burza-26”.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Bożego Ciała. Brzoza jako znak życia i błogosławieństwa

Brzózki są jednym z najbardziej charakterystycznych #symboli uroczystości Boże Ciało w Polsce. W dniu tego święta wierni dekorują nimi ołtarze polowe, trasy procesji oraz swoje domy. Tradycja ta jest głęboko zakorzeniona w kulturze ludowej i religijnej, a jej znaczenie wykracza poza samą dekorację.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)