Dziś mamy 15 maja 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
12 listopada 2024

Narodowe Święto Niepodległości w Bydgoszczy. Uroczystości na rynku

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości w Bydgoszczy świętowano# odzyskanie niepodległości i uczczono pamięć tych, którzy przez 123 lata walczyli o wolność i suwerenność Ojczyzny. W Bydgoszczy uroczyste obchody odbyły się na Starym Rynku. Uczestniczyli w nich także Szefowie Policji z naszego województwa.

To święto, które upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, było okazją do zgromadzenia się na bydgoskim Starym Rynku, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna z pełnym ceremoniałem wojskowym. Od podniesienia biało-czerwonej flagi na maszt po wzruszające pieśni patriotyczne – ten dzień z pewnością przyniósł chwile refleksji nad wartością, jaką jest wolność i niezależność naszej Ojczyzny.

O godzinie 10:30 nastąpiło złożenie kwiatów między innymi pod pomnikiem Leona Barciszewskiego oraz tablicami pamiątkowymi. Odbyła się także Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w Katedrze Bydgoskiej.

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Starym Rynku w Bydgoszczy, a ich częścią był apel pamięci, salwa honorowa oraz składanie kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

Organizatorami wydarzenia byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel, Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. dyw. Artur Kępczyński.

Kujawsko-pomorskich policjantów na uroczystościach reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy podinspektor Mariusz Gaik.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 16 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)