Dziś mamy 28 maja 2025, środa, imieniny obchodzą:
26 maja 2025

Rajd rowerowy po raz czwarty. Weź udział!

Parafia pw. św. Jakuba Mniejszego Apostoła w # Dąbrówce Nowej oraz Wójt Gminy Sicienko zapraszają 1 czerwca na IV Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy 2025.

Regulamin i karty uczestnictwa w Rajdzie dostępne są w załączeniu, jak i na Facebook’u Gminy. Zachęcamy do ich pobrania i wcześniejszego wypełnienia, co usprawni prace organizacyjne w dniu Rajdu.

Program rajdu:

12.00 – Msza św. w kościele pw. Św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej;
12.45 – powitanie gości i wyjazd rajdu z terenu boiska w Dąbrówce Nowej;
ok. 14.30 – postój w Kruszynie (Szkoła Podstawowa w Kruszynie), gra terenowa dla dzieci,
ok. 16.30 – grill, śpiewanie pieśni religijnych i turystycznych, poczęstunek i napoje (teren za Szkołą Podstawową w Sicienku),
17.30 – zakończenie rajdu.
Trasa: Dąbrówka Nowa – Sicienko – Zawada – Janin – Strzelewo – Zielonczyn - Kruszyn - Osówiec – Wojnowo – Sicienko (ok. 25 km)

Realizacja zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Rajd realizowany jest przy współudziale Gminy Sicienko, Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Nowej, Centrum Kultury w Sicienku, Stowarzyszenia „Nasza Gmina Sicienko”, Harcerstwa Kruszyn Drużyny „Szare Szeregi”, OSP Kruszyn, Łukowiec, Sicienko, Teresin i Wojnowo oraz Policji z Komisariatu Policji w Koronowie.

Honorowy Patronat nad Rajdem objął Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski.

1 czerwca startuje rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zapraszamy uczestników Rajdu do pobrania aplikacji Aktywne Miasta i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz w ramach gminy Sicienko.

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
Regulamin IV Jakubowego Rodzinnego Rajdu Rowerowego 2025.docx
Karta zgloszenia do IV Jakubowego Rodzinnego Rajdu Rowerowego 2025.doc

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)