Dziś mamy 10 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Dla najlepszych absolwentów. Uroczyste wręczenie stypendiów

fot. KP

fot. KP

Ważnym punktem dożynkowego programu było wręczenie stypendiów Wójta Gminy Sicienko najlepszym absolwentom klas 8 w roku szkolnym 2022/2023.

Stypendia otrzymali:

Oskar Ligarzewski jest najlepszym absolwentem Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. Zajął III miejsce w wojewódzkim konkursie „Ekologia – Moja Pasja” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Otrzymał wyróżnienie w powiatowym konkursie Wiedzy Ekologiczno-Łowieckiej „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”. Awansował do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Działał aktywnie jako wolontariusz Szkolnego Koła Caritas.
Średnia ocen na świadectwie 5,06
Wyniki egzaminu z:
- języka polskiego – 78%
- matematyki – 100%
- języka angielskiego – 91%

Zuzanna Nowicka jest najlepszą absolwentką Szkoły Podstawowej im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie. Wyróżnia się bardzo wysoką kulturą osobistą, pracowitością i systematycznością. Jest wszechstronnie uzdolnioną uczennicą. Zuzanna to ambitna i zdolna osoba.
Średnia ocen na świadectwie 5,72
Wyniki egzaminu z:
- języka polskiego – 89%
- matematyki – 100%
- języka angielskiego – 96%

Tymoteusz Będziński jest najlepszym absolwentem Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Odnosił sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Reprezentował szkołę również w konkursach z matematyki i fizyki. Przeszedł pomyślnie etap szkolny i z obu konkursów zakwalifikował się do szczebla rejonowego. Gra na pianinie i komponuje utwory.
Średnia ocen na świadectwie 5,61
Wyniki egzaminu z:
- języka polskiego – 93%
- matematyki – 92%
- języka angielskiego – 100%

Zuzanna Cholewińska jest najlepszą absolwentką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Była przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie. Przez wiele lat pracowała w szkolnym zespole folklorystycznym „Frechowne Sznupki”. Reprezentowała klasę i szkołę w konkursach szkolnych oraz na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Zawsze zdyscyplinowana o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialna za powierzone obowiązki.
Średnia ocen na świadectwie 5,39
Wyniki egzaminu z:
- języka polskiego – 87%
- matematyki – 92%
- języka angielskiego – 98%

Jakub Bochat jest najlepszym absolwentem Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie. Jako jedyny ze szkoły dostał się do rejonowego etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i zajął III miejsce na etapie powiatowym. Występował w przedstawieniach szkolnych zarówno w roli aktora, jak i prowadzącego. Brał udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Caritas i WOŚP.
Średnia ocen na świadectwie 5,56
Wyniki egzaminu z:
- języka polskiego – 82%
- matematyki – 100%
- języka angielskiego – 87%

Serdecznie gratulujemy najzdolniejszym absolwentom klas ósmych w roku szkolnym 2022/2023, a także dumnym rodzicom i nauczycielom szkół, którzy do tego sukcesu się przyczynili.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)