Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

08 września 2022 0

Spędzili dzień przy czytaniu ballad. Uczniowie sięgnęli po Mickiewicza

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w# Sicienku uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Narodowym Czytaniu.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
01 września 2022 0

Podzielili się chlebem. Dożynki gminy Sicienko

Sobotni (27 sierpnia) wieczór mieszkańcy gminy Sicienko spędzili na# tradycyjnych dożynkach.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2022 0

Odbył się pierwszy Piknik nad Jeziorem. Impreza trwała do wieczora

W sobotę 30 lipca w Wierzchucinku odbył się Pierwszy Piknik nad Jeziorem . Na pokładzie statku pirackiego mieszkańców gminy# Sicienko i plażowiczów powitali wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku Magdalena Stężewska oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Anna Rudniak.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Podsumowano plenery malarskie i rzeźbiarskie

Plener malarski i rzeźbiarski był dla artystów okazją wymiany# doświadczeń oraz spotkań towarzyskich. Na tegorocznym plenerze rzeźbiarskim powstały wspaniałe rzeźby przedstawiające kolejne postaci do Bożonarodzeniowej szopki, która jak co rok w grudniu będzie prezentowana w Parku w Sicienku. Rzeźbiarze stworzyli w tym roku anioła, pastuszka oraz owieczki.

(czytaj więcej)
22 lipca 2022 0

Otwarto plener malarski. W tym roku artyści będą robić pejzaże

Plener malarski 2022 – otwarty. W tym roku są z# nami Pani Hanna Zawadzka Peszyńska prezes grupy Plama’s , Państwo Krystyna i Mirosław Banach, Dominika Tokarczyk, Justyna Pokora, Damian Śledź, Nadia Gniadek, Ewa Popa.

(czytaj więcej)
18 lipca 2022 0

„Plenerowe Centrum Kultury” w Teresinie. Dla dzieci przygotowano masę atrakcji

W ramach akcji „Plenerowe Centrum Kultury”, w Teresinie zostały zorganizowane zabawy dla dzieci, na miejscowym placu zabaw.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

Dzieci poznały świat magii. Iluzjonista zaprezentował spektakl

Wczoraj dzieci z gminy Sicienko miały okazję zapoznać się z iluzją i #magią. Mariusz Czajka poprowadził spektakl pełen śmiechu i niesamowitości, który angażowała publiczność dzięki trikom pokazywanym na scenie.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Dzieciaki pojechały na park trampolin w Bydgoszczy. Zabawa była przednia

Kolejny dzień spędzony bardzo aktywnie w# Parku Trampolin w Bydgoszczy (dziś jechała druga grupa dzieci z takich miejscowości jak Sicienko, Wojnowo, Zielonczyn, Strzelewo, Osówiec, Dąbrówka Nowa).

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Kwaśnica na 1. miejscu! „Słoneczniki” wygrały w kategorii gotowych potraw

Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki” zdobyło pierwsze miejsce na# tegorocznej edycji Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku, za Kwaśnicę Kujawską w konkursie pt. „Smaki Trzech Dolin”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ostatnie zajęcia z szachów. Dzieci zagrały na dużej szachownicy

Wczoraj odbyły się ostatnie, przed wakacjami, zajęcia nauki gry w# szachy w siedzibie GCKiB w Sicienku.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Pierwszy Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie. Familie ruszyły jednośladami

Pierwszy Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy przeszedł do historii, ale jest jeszcze# świeżo w naszej pamięci. W niedzielę 12 czerwca, po wspólnej mszy św. w kościele pw. Św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej, którą odprawił Kierownik Rajdu ks. Maciej Chmielewski, proboszcz tej parafii.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Sołectwa przygotowały atrakcje dla dzieci. Najmłodsi nie mogli się nudzić

4 czerwca, w Łukowcu na placu koło świetlicy, odbył się festyn z okazji #Dnia Dziecka. Organizatorzy sołectwo Łukowiec i Murucin, przygotowali wiele atrakcji, z których dzieci z ogromną radością korzystały.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2022 0

Wernisarz Mirosława Rosińskiego w Biblitece UKW. Będzie wisiał do września

25 maja w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbył się wernisaż wystawy rysunku, naszego# mieszkańca, Mirosława Rosińskiego pt Rysunki z podróży. W wydarzeniu brali udział także nasi mieszkańcy, a wśród nich Wójt Gminy Sicienko. Wystawa będzie prezentowana do 2 września 2022.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)