Dziś mamy 15 maja 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Jesiennie w świetlicy

Jesień w pełni zawitała do świetlicy w Wierzchucinku.# W oknach mamy kolorowe ozdoby, na stołach kosze kasztanów, żołędzi i orzechów z których zrobiono różne dzieła, a i muchomorek powstał niczego sobie. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Jesień w lesie

Podczas zajęć w Gminnej Bibliotece w Sicienku tematem przewodnim była „Jesień w lesie’’. Dzieci stworzyły prace plastyczne dotyczące grzybów jadalnych i trujących. materiał: GBP Sicienko

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Sprawni jak Powstańcy

22 września 34 DH „Wędrowne Ptaki” uczestniczyła w V Hufcowych Manewrach Harcerskich „Sprawni jak Powstańcy” w Nakle n. Not. Spotkanie harcerzy nakielskiego hufca rozpoczęło się Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Grają i nie tylko

Dzieci z Łukowca i okolic uwielbiają przychodzić do# nowo otwartej świetlicy, chętnie grają w gry planszowe i nie tylko oraz tworzą różne prace z malarstwa i rysunku. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)
22 września 2018 0

„Człowiek inspiracją nauki”

Taki tytuł nosił tegoroczny, XV już, Lubelski Festiwal Nauki, którego głównym organizatorem był# Uniwersytet Medyczny w Lublinie. To za sprawą tego właśnie wydarzenia oraz nieopisanego piękna Lubelszczyzny uczniowie czterech szkół objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II: SP Wojnowo, SP nr 2 Nakło, SP Kruszyn oraz SP Strzelewo spędzili ostatni tydzień lata (15 – 21 września) w Lublinie i okolicach.

(czytaj więcej)
20 września 2018 0

Czytali fragmenty „Przedwiośnia”

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku uczestniczyli w# ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, pod patronatem pary prezydenckiej RP. W tym roku uczestnicy spotkania czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W znakomitym towarzystwie śledziliśmy losy Cezarego Baryki, głównego bohatera powieści. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)

W powiecie też warzą piwo

Ponad 150 tytułów piw od bardzo lekkich po ekstremalnie mocne oraz kilka cydrów, przy dobrej muzyce, zabawie, prelekcjach blogerów i rozwiązywaniu quizu wiedzy o piwie, mogli spróbować uczestnicy siódmego już Festiwalu Piwa BeerGoszcz.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

Dziękowali za plony

9 września w kościele parafialnym w Dąbrówce Nowej odprawiona została msza św. dożynkowa. Przedstawiciele każdej z miejscowości podlegającej parafii# przynieśli dary oraz wieńce dożynkowe. Dodatkowo Dąbrówka Nowa przygotowała bochen chleba. Mszę św. odprawił proboszcz ks. Stanisław Karabasz wraz z ks. Krzysztofem Smykowskim.

(czytaj więcej)

Specjaliści rozmawiali

12 września w Centrum Kultury „Synagoga” w Koronowie zorganizowana została konferencja pt. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

Wędrowne Ptaki wystartowały!

11 września odbył się Harcerski Start! Uroczyste otwarcie roku harcerskiego 2018/2019 rozpoczęło się Mszą św. w Kościele NSJ w Samsiecznie.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

Wystąpili na jarmarku

Sukcesem zakończył się koncert zespołu folklorystycznego „Frechowne Sznupki” podczas XV Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku, który odbył się w niedzielę 9 września.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

KGW na pikniku

9 września w Minikowie odbył się wojewódzki Piknik Niepodległości.# Swoje stoisko wystawiły m.in. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie.

(czytaj więcej)

Dożynki Powiatowo-Gminne w Solcu Kujawskim

8 września w Solcu Kujawskim podczas Dożynek Gminnych i Powiatowych odbyło się zwieńczenie corocznego, gospodarskiego trudu.

(czytaj więcej)

Ruszyli kolorowym korowodem

Mieszkańcy gminy Sicienko zgromadzili się tłumnie by przy ładnej pogodzie, by wspólnie świętować zakończenie żniw.

(czytaj więcej)
10 września 2018 0

Parafialne dożynki

Również w parafii Kruszyn odbyło się święto plonów.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)