Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

05 listopada 2021 0

Nie masz planów na weekend? Zobacz, jakie atrakcje zaplanowano w regionie

Koncert z okazji urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w# Filharmonii Pomorskiej, balet na motywach baśni braci Grimm w Operze Nova, zajęcia z ceramiki i warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych. Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez marszałkowskie instytucje kultury. W ofercie na najbliższy weekend także spektakle i spotkania poświęcone lokalnym twórcom.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Otwarcie wystawy „Siła kobiety”. Inspiracją był film „Avatar”

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele# kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem artystów Madame Miko i Marcina Urzędowskiego. Efektem współpracy jest wystawa plenerowa „Siła kobieTy”, którą wczoraj (3 listopada) przed Urzędem Marszałkowskim otworzyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i bohaterki sesji zdjęciowej.

(czytaj więcej)
27 października 2021 0

Uczniowie z wizytą w galerii sztuki w Sicienku. Podziwiali piękne prace

19 października w galerii ITK w Sicienku zagościli uczniowie klas #IV i V Szkoły Podstawowej w Sicienku wraz z nauczycielką Małgorzatą Karkowską.

(czytaj więcej)
27 października 2021 0

Muzyczne zmagania Seniorów w Szczecinie. Zespół z Sicienka na podium

W dniach 16-17 października br. zespół "Wrzos" uczestniczył w Międzynarodowych #Muzycznych Zmaganiach Seniorów. Projekt realizowany przez Fundację Morze Kultury w Szczecinie, który skierowany jest do ludzi bogatych w doświadczenie, aktywnych i młodych duchem – Seniorów.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Patryk Gettka zwycięzcą konkursu fotograficznego. Gratulacje!

5 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się #wręczenie nagrody dla „Zdjęcia miesiąca Sierpnia 2021 Powiatu Bydgoskiego”. Organizatorem Konkursu był Wydział Promocji Kultury i Sportu. Autorem zwycięskiego zdjęcia został Pan Patryk Gettka.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Kto jest jego autorem?

Niedawno w Sicienku miały miejsce dożynki #gminne.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike. Został nim Zbigniew Rokita

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2021. To# Zbigniew Rokita, autor reporterskiej książki o Górnym Śląsku „Kajś” (wyd. Czarne, 2020). Tytuł wygrał także w plebiscycie na Nagrodę Nike Czytelników.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 0

Astrobazy na wakacje. Odkrywanie tajemnic kosmosu

Odkrywanie tajemnic kosmosu na sierpniowym niebie to atrakcja#, jaką umożliwiają szkolne obserwatoria astronomiczne, zbudowane dzięki środkom unijnym przekazanym przez samorząd województwa. Część spośród czternastu nowoczesnych astrobaz zaprasza na obserwację gwiazd także w czasie wakacji. Dziś (12 sierpnia) wspólne podziwianie podniebnych konstelacji możliwe będzie w obiektach w Radziejowie i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski).

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Plaża w Pieczyskach otwarta! Impreza przyciągnęła tłumy

W sobotę 17 lipca oficjalnie otwarto plażę w Pieczyskach. Na imprezę przybyło wielu mieszkańców Koronowa i okolic.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Jesiennie w świetlicy

Jesień w pełni zawitała do świetlicy w Wierzchucinku.# W oknach mamy kolorowe ozdoby, na stołach kosze kasztanów, żołędzi i orzechów z których zrobiono różne dzieła, a i muchomorek powstał niczego sobie. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Jesień w lesie

Podczas zajęć w Gminnej Bibliotece w Sicienku tematem przewodnim była „Jesień w lesie’’. Dzieci stworzyły prace plastyczne dotyczące grzybów jadalnych i trujących. materiał: GBP Sicienko

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Sprawni jak Powstańcy

22 września 34 DH „Wędrowne Ptaki” uczestniczyła w V Hufcowych Manewrach Harcerskich „Sprawni jak Powstańcy” w Nakle n. Not. Spotkanie harcerzy nakielskiego hufca rozpoczęło się Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Grają i nie tylko

Dzieci z Łukowca i okolic uwielbiają przychodzić do# nowo otwartej świetlicy, chętnie grają w gry planszowe i nie tylko oraz tworzą różne prace z malarstwa i rysunku. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)
22 września 2018 0

„Człowiek inspiracją nauki”

Taki tytuł nosił tegoroczny, XV już, Lubelski Festiwal Nauki, którego głównym organizatorem był# Uniwersytet Medyczny w Lublinie. To za sprawą tego właśnie wydarzenia oraz nieopisanego piękna Lubelszczyzny uczniowie czterech szkół objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II: SP Wojnowo, SP nr 2 Nakło, SP Kruszyn oraz SP Strzelewo spędzili ostatni tydzień lata (15 – 21 września) w Lublinie i okolicach.

(czytaj więcej)
20 września 2018 0

Czytali fragmenty „Przedwiośnia”

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku uczestniczyli w# ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, pod patronatem pary prezydenckiej RP. W tym roku uczestnicy spotkania czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W znakomitym towarzystwie śledziliśmy losy Cezarego Baryki, głównego bohatera powieści. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym przedsięwzięciu. materiał: GOK Sicienko

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)