Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 listopada 2021 0

Dostał mandat za „samoróbkę”. Szybko wymienił piec na nowy

We wtorek 16 listopada br. Ekopatrol udał się na kontrolę paleniska w jednym z warsztatów na# bydgoskim Szwederowie. Wcześniejsze zgłoszenie skierowane na stanowisko dyżurnego Straży Miejskiej wskazywało, że w warsztacie mogą być spalane odpady. Na miejscu okazało się, że właściciel do ogrzewania wykorzystywał piec tzw. „samoróbkę”, wewnątrz którego spalane były odpady.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Groźne zderzenie na S5. Dwie osoby zabrane do szpitala

Groźny wypadek na S5, gdzie wieczorem zderzyły się# dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

„W trosce o bezpieczeństwo pasażerów.” Policja kontroluje pociągi

Policjantów z bydgoskiego Śródmieścia można było spotkać dzisiaj na dworcu PKP czy w pociągach, a to ze względu na# prowadzoną akcję „Pasażer”. Działania te mają na celu ochronę osób podróżujących pociągami przed kradzieżami, a tabor kolejowy przed niszczeniem. Ponadto policjanci kontrolują przestrzeganie przez podróżnych obostrzeń związanych z koronawirusem.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Zaginął Sylwester Nadolny. Szuka go jego rodzina

Pan Sylwester to 38-latek mieszkający w Bydgoszczy. W poniedziałek 22.11.2021 r. około godz.# 9:40 wyszedł z domu przy ul. Nowodworskiej na osiedlu Szwederowo. Zamierzał udać się do przychodni na wizytę lekarską. Niestety tam nie dotarł. Żona próbowała skontaktować się z mężem około godz. 11- tej, ale telefon był nieaktywny. Mężczyzna posiada przy sobie dokumenty.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Działania „24 Bule Rad”. Policja dbała o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych

Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad” ukierunkowane na# bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury kolejowej.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Dwie tragedie w regionie. Nie żyją dwie osoby

Dzisiaj w regionie doszło do# dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń. Tego samego dnia dwie osoby straciły życie na torach kolejowych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Zderzenie pojazdów na S5. Zablokowano drogę

23 listopada na drodze ekspresowej S5 doszło do groźnego zderzenia się# trzech pojazdów: samochodu osobowego, cysterny i osobówki z przyczepą typu „laweta” na 66 kilometrze, niedaleko miejscowości Pawłówek (gmina Sicienko).

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Choinka ”powędrowała”. Zabrali drzewko z jarmarku

W piątek 19 listopada przy Placu Teatralnym troje młodych ludzi postanowiło# zabrać ze sobą stojącą tam choinkę. Zdarzenie dostrzegł operator kamery monitoringu miejskiego, który niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Akcja „Trzeźwy kierujący”. Działania na drogach Kujaw i Pomorza

Wczoraj w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili# działania „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 11 613 kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Spośród nich 15 jechało na „na podwójnym gazie”.,

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Wyciek substancji na terenie firmy. Działania prowadzili strażacy i WIOŚ

22 listopada inspektorzy dyżurni WIOŚ w Bydgoszczy zostali# poinformowani przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego o wycieku substancji niebezpiecznej, do którego doszło w jednej z firm prowadzących działalność na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego, przy ul. Petersona.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Ojciec z synem pod policyjnym dozorem. Staną przed sądem

Policjanci z Białych Błot zatrzymali ojca i syna podejrzanych o groźby karalne oraz# naruszenie miru domowego. Dodatkowo 42-latek będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli u niego w domu marihuanę, MDMA i kokainę. Z narkotykami przyłapana została również jego 24-letnia partnerka. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Ukrywał się 11 lat. Policja go w końcu złapała

W ręce "wywiadowców" z bydgoskiej komendy wpadł bydgoszczanin poszukiwany przez# sądy i prokuraturę 5 listami gończymi. Posługując się danymi kuzyna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 11 lat. Mężczyzna odpowie również za podanie fałszywych danych osobowych oraz jazdę bez uprawnień.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Zderzenie się audi z oplem na DK25. Jedna osoba badana w szpitalu (ustalenia)

Na drodze krajowej nr 25 zderzyły się dwie osobówki, jedna osoba wymagała hospitalizacji.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Dachowanie samochodu marki Audi. Na miejscu dwa zastępy OSP

Wczoraj 16 listopada o 14:36 dwa zastępy straży pożarnej zostały wezwane do# miejscowości Trzebień w gminie Dobrcz. Dachował tam samochód osobowy marki Audi.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Zderzenie ambulansu z osobówką. Karetka przewoziła kobietę

W środę, 17 listopada około godziny 8.40 na rondzie Fordońskim w# Bydgoszczy zderzył się samochód osobowy marki Volkswagen z karetką jadącą na sygnałach uprzywilejowania.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Zderzenie na DK 5. Trzy osoby w szpitalu

Dzisiaj 17 listopada, około godziny 10:10 doszło do# niebezpiecznej sytuacji na DK nr 5. Niedaleko miejscowości Stryszek (gmina Nowa Wieś Wielka). Zderzyły się trzy pojazdy.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

Spadły przewody. Przyjechała straż by usunąć zagrożenie

Wczoraj została zablokowana droga na ulicy Lipowej w# Solcu Kujawskim. Na miejsce przyjechała straż, by usunąć uszkodzone słupy oraz leżące przewody telekomunikacyjne.

(czytaj więcej)
16 listopada 2021 0

Okradli jubilera i uciekli. Czy rozpoznajesz ich?

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w# identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)