Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

17 maja 2024 0

"Bezpieczny pieszy". Podsumowanie działań

Bydgoscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali #szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Ujawnili 163 wykroczenia. Wśród nich znalazły się zarówno te popełnione przez kierujących wobec pieszych, ale też samych niezmotoryzowanych.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Kradzież tablic

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Błonie zwracają się z prośbą o pomoc# w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Huknęła w sarnę. Auto spłonęło doszczętnie

Przed 3.00, aspirant sztabowy Rafał Makowczyński - Zastępca Naczelnika Wydziału# Kryminalnego z Nakła, usłyszał głośny huk a gdy wybiegł na zewnątrz wołanie o pomoc. Natychmiast wezwał służby ratunkowe, a sam pomimo nocy, ruszył w kierunku skąd dobiegał głos. Po przejechaniu kilkunastu metrów zauważył słup ognia.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Groźny pożar lasu. Rozległy pożar zagajnika

Wczoraj (tj. 14 maja) po południu, doszło do groźnego pożaru lasu w# leśnictwie Grodzyna.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 1

Wypadek na skrzyżowaniu. Zderzenie dwóch aut

Wczoraj tj. 14 maja, przed wieczorem doszło do zderzenia dwóch samochodów #osobowych na skrzyżowaniu DK10 w Kruszynie.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Alkohol i papierosy bez akcyzy. Ukryte w damskim sklepie

Ponad 8,5 tysiąca sztuk papierosów oraz 6 litrów alkoholu bez polskich znaków# akcyzy zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego Błonia. Do sprawy zatrzymali 65-letnią kobietę, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Policjanci przejęli plantację konopii. W tym 9 kg marihuany

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił mieszkaniec powiatu bydgoskiego zatrzymany #przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. 39-latek uprawiał 62 krzaki konopi indyjskich oraz posiadał znaczną ilość różnego rodzaju narkotyków, których wartość czarnorynkowa to ponad pół miliona złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

"Bezpieczna droga DK10 - prędkość i wyprzedzanie". Działania policyjne

Bydgoscy policjanci realizowali działania "Bezpieczna droga DK10 - prędkośći #wyprzedzanie". Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących tą bardzo ruchliwą trasą oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji, powodowanych przez nadmierną prędkość bądź niewłaściwe wyprzedzanie.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Pobili 14-latka. Policjanci zatrzymali pięciu sprawców

Wspólna praca policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i #Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszy z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu doprowadziła do zatrzymania pięciu sprawców pobicia 14-latka. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy". Drogi powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na #bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do działań wykorzystali policyjnego drona.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Wspólne ćwiczenia. Funkcjonariusze SOK i policjanci

I Kompania Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji (NPP) z bydgoskiej komendy# miejskiej, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei (SOK), wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się w rejonie dwóch stacji kolejowych. Celem szkolenia było przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych oraz doskonalenie ich umiejętności w zakresie pracy ze sprzętem specjalistycznym.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

"Trzeźwy kierujący". Drogi powiatu bydgoskiego

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i podległych #komisariatów skontrolowali 1839 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej wojewódzkiej akcji „Trzeźwy kierujący”. Spośród sprawdzonych pod kątem trzeźwości osób, dwie znajdowały się pod wpływem alkoholu.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

(Nie)bezpieczeństwo motocyklistów. Statystyki mówią za siebie

Łagodna zima, a obecnie dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że od początku roku na #drogach jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 53 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Zwolnij - Niebezpieczny Punkt". Akcja informacyjno - edukacyjna

Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem# komunikatora Yanosik przygotowało pilotażową akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij – niebezpieczny punkt”, której celem jest ostrzeganie kierowców przed szczególnie niebezpiecznymi miejscami na drodze. Akcja potrwa od 6 maja do 2 czerwca 2024 r.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Zatopiona łódź na zalewie. Alarm w straży

W dniu 02.05.2024r.(czwartek) zostaliśmy zadysponowani do podjęcia zatopionej #łodzi na Zalewie Koronowskim.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Trzeźwy kierujący". Akcja na bydgoskich drogach

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i podległych #komisariatów skontrolowali 749 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej akcji „Trzeźwy kierujący”. Spośród sprawdzonych pod kątem trzeźwości osób, 4 znajdowały się pod wpływem alkoholu. Ponadto, w tym samym dniu, funkcjonariusze z Białych Błot zatrzymali mężczyznę, który jechał skradzionym rowerem mając sądowy zakaz jego prowadzenia.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Podsumowanie weekendu majowego. Drogi powiatu bydgoskiego

Zakończył się chyba najdłuższy w tym roku weekend, w czasie którego mogliśmy #odpocząć lub wyjechać. Był to także czas wytężonej pracy dla wielu policjantów ruchu drogowego w naszym powiecie. Funkcjonariusze podsumowali majowy weekend na drogach powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Bezpieczeństwo na autostradzie. Pomocne wskazówki od Policji

Na autostradzie możemy poruszać się z prędkością nawet 140 km/h, na drodze #ekspresowej dwujezdniowej – 120 km/h. To oznacza, że pokonują prawie 40 metrów na sekundę, a długość drogi hamowania pojazdu przy tej prędkości, aż do zatrzymania, przy dobrych warunkach drogowych, wynosi ponad 150 metrów.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)