Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 listopada 2021 0

Na co pójdą fundusze sołectwa? Mieszkańcy już zdecydowali

Mieszkańcy sołectwa# Lisi Ogon podzielili przyszłoroczny fundusz sołecki. Najwięcej pieniędzy zaplanowano na remont dróg.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Koronawirus nie odpuszcza. Najnowszy raport COVID-19

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 13 115 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 18 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 13 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Ważne zmiany w dobrowolnych ubezpieczeniach od przyszłego roku

Od nowego roku zmienią się przepisy dotyczące zasad obejmowania i# ustawania ubezpieczeń dobrowolnych – emerytalnego, rentowych i chorobowego. Nieterminowe opłacenie składek nie będzie już powodowało ustania tych ubezpieczeń.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Nie zaszczepiłeś się przeciwko Covid-19? Spodziewaj się SMS-a z resortu zdrowia

Wszyscy niezaszczepieni, którzy mają# aktywowane Internetowe Konto Pacjenta otrzymają dziś z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Emerytura na konto coraz popularniejsza. Seniorzy nie boją się technologii

Coraz więcej emerytów decyduje się na# bezgotówkową wypłatę świadczenia. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłaca na konto 79 proc. świadczeń emerytalnych. Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat w regionie na konto to aż 88 proc.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Ponad 40 tys. na kwarantannie. Dzienny raport Covid-19.

26 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 26 735 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 421 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 292 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Dofinansowanie dla powiatu bydgoskiego. Program „Poznaj Polskę”

Cztery szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bydgoski, otrzymały dofinansowanie w wysokości# 16 395,00 zł na realizację wycieczek w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

„Innowacyjna Edukacja dla Szkół”. Projekt będzie dalej rozwijany

18 listopada została podpisana umowa pomiędzy gminą# Sicienko a partnerem projektu „Innowacyjna Edukacja Dla Szkół w Gminie Sicienko”. Będzie to druga edycja programu.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Konserwacja budynku w Mochle. Inwestycja za ponad 360 tys. złotych

Zakończył się etap I remontu konserwatorskiego# budynku komunalnego w miejscowości Mochle.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Kolejne SMS-y z Ministerstwa Zdrowia. Tym razem trafią do seniorów

Przez najbliższe dni osoby 50 plus, które są# w pełni zaszczepione, dostaną wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Ruszyła 25. Świąteczna Zbiórka Żywności. Pomóc można stacjonarnie i online

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się już# po raz 25., pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku pomóc można zarówno biorąc udział w zbiórce w sklepach stacjonarnych, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada, a także w zbiórce prowadzonej w charytatywnym sklepie online zbiorkazywnosci.pl.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Otwarcie nowego budynku w „Zakątku Przedszkolaka”. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł

19 listopada 2021 r. z udziałem p. Marka Gralika - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odbyło się uroczyste otwarcie# nowego budynku Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego "Zakątek Przedszkolaka" w Łochowie. W uroczystości uczestniczyli również p. Anna Jankowska-Cepak - Zastępca Wójta Gminy Białe Błota, p. Katarzyna Strzygocka-Kowalska - Skarbnik Gminy Białe Błota, Radni Gminy Białe Błota z p. Jackiem Grzywaczem - Przewodniczącym Rady Gminy na czele, p. Patrycjusz Migawa - Kierownik Centrum Obsługi Edukacji i Sportu Gminy Białe Błota, p. Anna Borysiak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych i kulturalnych z terenu Gminy Białe Błota i Miasta Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

Czwarta fala pandemii cały czas przybiera na# sile. Eksperci jednoznacznie wskazują, że najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepienia. Powinny być obowiązkowe?

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Trzy pięciolatki marszałka. Piotr Całbecki o najważniejszych wyzwaniach

Marszałek Piotr Całbecki pełni swoją funkcję od# 15 lat. Wczoraj spotkał się z tej okazji z dziennikarzami regionalnych mediów.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Szczepienia w Sicienku. Seniorzy nie chcą jeździć do Bydgoszczy

Coraz więcej osób w podeszłym wieku ma problemy z #zapaleniem płuc. Należy zapobiegać chorobie. Obecnie dostępność szczepień przeciwko COVID-19 jest bardzo duża. Starsze osoby z gminy Sicienko, które mogłyby ewentualnie skorzystać z tzw. trzeciej dawki nie chcą jednak jechać do punktu w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

„Asystent osobisty” i „Opieka wytchnieniowa” – Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Już tylko do piątku 26 listopada br. trwa nabór wniosków dla organizacji pozarządowych w# ramach przyszłorocznej edycji programów Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami oraz Opieka wytchnieniowa. – Wspólnie możemy naprawdę poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Gorąco zachęcam do składania wniosków – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Dofinansowanie dla gminy. Pieniądze pójdą na wycieczki dla dzieci

Z budżetu państwa gmina# Sicienko otrzyma pieniądze na realizację zadania polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w roku 2021 wycieczek dla klas 1 – 3 oraz 4 – 8 zgłoszonych przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Około 1,5 tys. chorych w województwie. Najnowszy raport koronawirusza

25 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 128 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 497 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 377 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)