Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

01 lipca 2022 0

Ważna sesja rady gminy. Radni udzielili wójtowi absolutorium

29 czerwca na sesji Rady Gminy Sicienko odbyła się debata nad# Raportem o stanie Gminy za 2021 rok. Przedstawione w raporcie dane wskazują na bardzo duży wzrost wartości inwestycji oraz dotacji na ich realizację.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

„Nie” dla fuzji bydgoskich szpitali. Ostatnia przedwakacyjna sesja sejmiku

Sejmik zdecydował w poniedziałek (27 czerwca) o# udzieleniu pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Więcej inwestycji z dofinansowaniem na drogi. Pojawiły się nowe przepisy

Rada Ministrów przyjęła 28 czerwca 2022 r. projekt ustawy o# zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. Nowe przepisy pozwolą na dostosowanie zasad funkcjonowania funduszu do bieżących potrzeb w zakresie dofinansowania samorządowej infrastruktury drogowej. Ma to na celu zapewnienie jej sprawniejszego rozwoju oraz pobudzenia rozwoju transportu intermodalnego. Chodzi m.in. o rozszerzenie zakresu finansowanych zadań o budowę, przebudowę i remont dróg dla pieszych i rowerów, dróg wojewódzkich czy infrastruktury służącej skomunikowaniu terminali intermodalnych.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Około 9 mln emerytów otrzyma 14. emeryturę. Do ich rąk trafi ok. 11,4 mln zł

Już za kilka tygodni do 9 mln emerytów i rencistów trafi czternasta emerytura. Prezydent #Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Dobry start dla każdego ucznia. 1 lipca rusza nabór wniosków

Wakacje dopiero się zaczęły, ale już za kilka dni – od 1 lipca br. – rodzice będą mogli wnioskować o# „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. – Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

30. sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. Udzielono zarządowi absolutorium

22 czerwca podczas XXX Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie otrzymał absolutorium z# tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Oznacza to aprobatę radnych Rady Powiatu Bydgoskiego na sesji w zakresie całorocznego wykonywania budżetu za rok 2021.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Jarmark Produktów Lokalnych. Rozstrzygnięto konkurs „Smak Trzech Dolin”

W sobotę 25 czerwca w Sicienku miał miejsce Jarmark Produktów Lokalnych. Była to# druga edycja tej imprezy. Na kilkudziesięciu stoiskach znalazły się produkty kuchni lokalnej oraz wyroby rękodzielnicze. Na smakoszy czekały m.in. wędliny, dżemy, miody, soki tłoczone, domowe ciasta.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Przyjazd Rafała Bruskiego do wójta Piotra Chudzyńskiego. Jaki cel miała wizyta?

17 czerwca w Sicienku spotkali się wójt gminy Piotr Chudzyński #i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

W ramach ochrony środowiska! Budowa fotowoltaiki na dachu zakładu karnego

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie trwa# budowa instalacji fotowoltaicznej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca. Czego można się spodziewać?

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnienie składki zdrowotnej w# rozliczeniu niektórych przedsiębiorstw, likwidacja ulgi dla klasy średniej, 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i wyższy próg dochodowy — to tylko niektóre ze zmian, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca w ramach ustawy Niskie Podatki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Bezpieczne wakacje 2022”. Omówiono najważniejsze zadania

Zabezpieczenie wypoczynku letniego m.in. nad wodą oraz# transport zbiorowy to główne tematy dzisiejszej odprawy wojewody Mikołaja Bogdanowicza ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców województwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ślubowali „służyć wiernie narodowi...”. 53 nowych policjantów zaczyna szkolenia

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął# wczoraj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już rozpoczęli kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

5-lecie KAS. Przedstawiciele KM PSP Bydgoszcz złożyli życzenia

21 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta narada z okazji Jubileuszu 5-lecia Krajowej# Administracji Skarbowej z udziałem Dyrekcji Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Naczelników Urzędów Skarbowych i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a także zaproszonych Gości, z którymi na co dzień współpracuje kujawsko-pomorska KAS.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jacek Sandomierz oznaczony przez prezydenta. Bez ochrony uratował mężczyznę z pożaru

20 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał# odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych Medalem Za Ofiarność i Odwagę znalazł się ogn. Jacek Sandomierz na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Jak wygląda najpiękniejszy ogród w gminie? Oto zdjęcia...

Zakończył się gminny etap konkursu „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Bydgoskim”. Została pokazana działka zwycięzcy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Aplauz, druhowie i zaręczyny! Strażacy walczyli w zawodach OSP

W 11 czerwca 2022 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w# Wojnowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn OSP z terenu gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Rządowe wsparcie na Centrum Sportu. Minister Czarnek i Schreiber w Sicienku

W Sicienku Minister Przemysław Czarnek i Łukasz Schreiber przekazali rządowe# wsparcie na budowę Centrum Sportu. W trakcie uroczystości zainaugurowany został także pilotażowy program Sportowa Klasa.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj jest Dzień Psa. Leśnicy radzą, jak je wyprowadzać do lasu

Dzisiaj jest Dzień Psa i z tej okazji leśnicy z# Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przypominają, co należy zrobić, aby spacer z psem po lesie był bezpieczny dla nas i naszych czworonogów.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)