Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

25 listopada 2021 0

Zaginął Sylwester Nadolny. Szuka go jego rodzina

Pan Sylwester to 38-latek mieszkający w Bydgoszczy. W poniedziałek 22.11.2021 r. około godz.# 9:40 wyszedł z domu przy ul. Nowodworskiej na osiedlu Szwederowo. Zamierzał udać się do przychodni na wizytę lekarską. Niestety tam nie dotarł. Żona próbowała skontaktować się z mężem około godz. 11- tej, ale telefon był nieaktywny. Mężczyzna posiada przy sobie dokumenty.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Zamów rozmowę i zapisz się na szczepienie przeciwko Covid-19

Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na połączenie i# ułatwić zapisanie się na szczepienie przeciwko COVID-19, zmieniamy sposób obsługi klientów na Infolinii 989.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

Czwarta fala pandemii cały czas przybiera na# sile. Eksperci jednoznacznie wskazują, że najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepienia. Powinny być obowiązkowe?

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Trzy pięciolatki marszałka. Piotr Całbecki o najważniejszych wyzwaniach

Marszałek Piotr Całbecki pełni swoją funkcję od# 15 lat. Wczoraj spotkał się z tej okazji z dziennikarzami regionalnych mediów.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Emerycie i rencisto! Poinformuj ZUS o zmianie adresu i rachunku bankowego

O zmianie adresu zamieszkania czy zmianie numeru# rachunku bankowego należy jak najszybciej poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niedopełnienie formalności może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Szczepienia w Sicienku. Seniorzy nie chcą jeździć do Bydgoszczy

Coraz więcej osób w podeszłym wieku ma problemy z #zapaleniem płuc. Należy zapobiegać chorobie. Obecnie dostępność szczepień przeciwko COVID-19 jest bardzo duża. Starsze osoby z gminy Sicienko, które mogłyby ewentualnie skorzystać z tzw. trzeciej dawki nie chcą jednak jechać do punktu w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

„Asystent osobisty” i „Opieka wytchnieniowa” – Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Już tylko do piątku 26 listopada br. trwa nabór wniosków dla organizacji pozarządowych w# ramach przyszłorocznej edycji programów Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami oraz Opieka wytchnieniowa. – Wspólnie możemy naprawdę poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Gorąco zachęcam do składania wniosków – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Dofinansowanie dla gminy. Pieniądze pójdą na wycieczki dla dzieci

Z budżetu państwa gmina# Sicienko otrzyma pieniądze na realizację zadania polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w roku 2021 wycieczek dla klas 1 – 3 oraz 4 – 8 zgłoszonych przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Około 1,5 tys. chorych w województwie. Najnowszy raport koronawirusza

25 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 128 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 497 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 377 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Jak funkcjonuje przychodnia w Sicienku? „Staramy się zatrudnić lekarza, ale...”

Przychodnia GEMED w Sicienku stara się zatrudnić dodatkowego# lekarza specjalistę, ale chętnych brakuje. Nie jest to jedyny problem placówki, o czym poinformowano radnych na sesji gminnej rady.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Działania „24 Bule Rad”. Policja dbała o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych

Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad” ukierunkowane na# bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury kolejowej.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Przedostatnia tura wypłat 14. emerytury. Seniorzy otrzymali już 8,9 mld zł

W czwartek 25 listopada br. do blisko 1,7 mln emerytów i# rencistów trafi kolejne 1,9 mld zł. Do tej pory wypłacono już 8,9 mld zł. – Zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała dodatkowe świadczenie. Nie mam wątpliwości, że jest to ważne wsparcie – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

1 grudnia rusza nowy szpital tymczasowy. Zwiększa się ilość chorych

1 grudnia w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w# Ciechocinku rusza szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19. Szpitalem patronackim, będzie ponownie 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy. – W tym momencie kompletowana jest kadra – mówił podczas konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zimowy stan gotowości w województwie. Jak przebiegają przygotowania?

Niemal 250 jednostek zadba o likwidację śliskości i# odśnieżanie jezdni w ramach zimowego utrzymania dróg (ZUD) w województwie kujawsko-pomorskim. Dysponujemy już zapasami soli oraz chlorku wapnia, które skutecznie pozwolą walczyć efektami opadów i mrozu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Obostrzenia kluczowe w walce z pandemią? Co sądzicie na ten temat?

Prawie każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia# mało optymistyczne dane epidemiczne. Przybywa nowych zakażeń i zgonów. Statystyki te dotyczą zarówno skali ogólnopolskiej, jak i naszego regionu. Część ekspertów wskazuje, że powinno się ponownie wprowadzić dodatkowe ograniczenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zmarł najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej. Miał 96 lat

W jednym z bydgoskich szpitali, 24 listopada, pięć minut po# północy, zmarł śp. ks. prałat Władysław Mielcarek. Najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej miał 96 lat. Emeryturę spędzał w bydgoskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdzie przez 32 lata pełnił posługę proboszcza.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

W grudniu odbędzie się kilka szkoleń. Sprawdź rozpiskę

ZUS zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Działkowcu nie daj się okraść. Zabezpiecz swoje mienie przed zimą

Trwający sezon jesienno-zimowy sprawia, że# rzadziej odwiedzamy swoje ogródki działkowe. Mniejszy ruch w ich okolicach, szczególnie wieczorami, to okres uaktywnienia się złodziei, którzy chcą pozbawić nas naszej własności. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swojego mienia na czas zawieszenia prac na swoich działkach. Policjanci przypominają działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)