Dziś mamy 12 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

05 sierpnia 2022 0

Laptopy dla uczniów. Projekt zakłada kupno prawie 250 urządzeń

Gmina Sicienko podpisała umowę o powierzenie grantu z #Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach wsparciu dla dzieci z rodzin popegeerowskich.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Duże prawdopodobieństwo burzy z gradem! Kiedy się ich spodziewać?

Od godz. 22:00 dnia 05.08.2022 do godz. 06:00 dnia 06.08.2022, prognozowane są# burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Wszedł, wziął i wyszedł. Policja szuka złodzieja perfum

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Darmowe badanie wzroku. Zapisy są przez telefon

Na parkingu przed urzędem gminy w# Sicienku odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Elektryczne radiowozy trafią do jednostek. Wśród nich jest Bydgoszcz

4 sierpnia kujawsko-pomorski garnizon wzbogacił się o kolejne elektryczne radiowozy. Tym# razem cztery oznakowane samochody marki Hyundai e-Kona trafią do Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z WFOŚiGW w Toruniu oraz budżetu Policji.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Zdarzenie drogowe w Emilianowie. Zabrano dowody rejestracyjne

Na trasie DK 10 w Emilianowie doszło do zderzenia się# dwóch samochodów osobowych. Zostały zabrane dowody rejestracyjne, a ruch był utrudniony.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Wielki pożar poszycia leśnego. 14 zastępów walczyło z żywiołem (ustalenia)

4 sierpnia okazał się pracowitym dniem dla strażaków. Kilka minut po# godz. 11:00 zostali zadysponowani do pożaru poszycia leśnego na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Letnie Kino Plenerowe. Będą grane dwa filmy pod „chmurką”

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Sicienku zaprasza na „Letnie kino plenerowe”, które odbędzie się w parku w Sicienku. Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Meta, hera i 2 C-B w kieszeni 20-latka. Grożą mu 3 lata więzienia

Dzielnicowi z Koronowa zatrzymali 20-latka podejrzanego o# posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka woreczków z różnymi zakazanymi środkami odurzającymi. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Uczniowie mają szanse sięgnąć po stypendia. Około 1.5 tys. otrzyma pieniądze

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i# utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznawane są w ramach trzech marszałkowskim programów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Wnioski będzie można składać od 1 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Można złożyć wnioski

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani# nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Trwa nabór do projektu o zapobieganiu upadków seniorów

Zapraszamy seniorów do udziału w# marszałkowskim programie zapobiegania upadkom. Z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii wynika, że upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia. W tegorocznej edycji programem zostanie objętych ponad tysiąc mieszkańców naszego regionu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Opel dachował na S5. Zostały „skoszone” pachołki (ustalenia)

Na drodze ekspresowej nr 5, niedaleko węzła Trzeciewiec dachował samochód osobowy. Na miejsce przyjechały wszystkie służby.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Strażacy upamiętnili powstanie. W Bydgoszczy i powiecie włączyli syreny

Punktualnie o godz. 17:00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w #Bydgoszczy oraz w licznych jednostkach OSP rejonu chronionego włączono syreny oraz sygnały świetlno-dźwiękowe, oddając hołd i upamiętniając wydarzenia oraz bohaterów Powstania Warszawskiego biorących udział w walce o Niepodległą Polskę.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Wielki pożar pola. Na miejscu działało 7 zastępów straży

Wczoraj chwilę po godzinie 16:00, strażacy #zostali zaalarmowani do pożaru zbóż w miejscowości Gzin.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono II etap prac konserwatorskich. Oto efekty prac

W tym roku Przed konserwacją w ramach II etapu zostały przeprowadzone prace# konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Trójcy w Byszewie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o rozpoczęciu ósmego# naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na 2023 r. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

(czytaj więcej)
0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)