Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

26 listopada 2021 0

Rząd złagodzi skutki inflacji dla Polaków w ramach tarczy antyinflacyjnej

Jednym z głównych założeń rządu jest poprawianie sytuacji finansowej obywateli. W tym celu# realizujemy wiele programów, a także wprowadzamy historyczną obniżkę podatków. Obecnie cały świat zmaga się z inflacją – ceny paliw, energii i żywności rosną w wielu krajach. Chcemy złagodzić Polakom skutki tego negatywnego trendu. Dlatego wprowadzamy pakiet rozwiązań, które wesprą gospodarstwa domowe o niskich i średnich dochodach. Co ważne, z części założeń tzw. tarczy antyinflacyjnej skorzystają wszyscy Polacy. Łącznie to aż blisko 10 mld zł oszczędności! Obniżka cen paliw i gazu, zerowa akcyza na energię elektryczną oraz dodatek osłonowy – to tylko część rozwiązań. Sprawdź, co Ty zyskasz na tarczy antyinflacyjnej!

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Kampania „Biała Wstążka”. O przemocy w rodzinie... jak ją zwalczać i się chronić?

Od wczoraj (25 listopad) trwa międzynarodowa akcja „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” i Dni Praw Człowieka. To szczególny czas, w którym# jest prowadzona Kampania „Białej Wstążki” i która ma na celu zwrócenie szczególną uwagę na problem przemocy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Zmień styl jazdy z letniego na zimowy. Zadbaj o auto przed zimą

Zbliżająca się zimowa aura, zapowiadana na# najbliższe dni przez synoptyków powinna zmobilizować wszystkich do odpowiedniego przygotowania pojazdu do najtrudniejszego okresu w roku do jazdy samochodem. Śliska nawierzchnia, śnieg i gołoledź – z takimi warunkami musi liczyć się każdy kierowca podróżujący w tym czasie. Bez odpowiedniego przygotowania pojazdu i wiedzy wyruszanie w trasę może być niebezpieczne.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Emerycie i rencisto! Poinformuj ZUS o zmianie adresu i rachunku bankowego

O zmianie adresu zamieszkania czy zmianie numeru# rachunku bankowego należy jak najszybciej poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niedopełnienie formalności może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Działkowcu nie daj się okraść. Zabezpiecz swoje mienie przed zimą

Trwający sezon jesienno-zimowy sprawia, że# rzadziej odwiedzamy swoje ogródki działkowe. Mniejszy ruch w ich okolicach, szczególnie wieczorami, to okres uaktywnienia się złodziei, którzy chcą pozbawić nas naszej własności. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swojego mienia na czas zawieszenia prac na swoich działkach. Policjanci przypominają działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Utrzymanie rowów melioracyjnych. Na kogo spada obowiązek?

Przypominamy, iż utrzymanie urządzeń melioracji wodnych należy do# zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej działającej na terenie gminy lub związku spółek wodnych, w którym jest zrzeszona spółka wodna działająca na terenie gminy – do tej spółki lub tego związku spółek wodnych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Bezpłatne szczepienie przeciwko grypie. Osoby pełnoletnie mogą się zaszczepić

Informujemy, że od dnia 23 listopada 2021 r. osoby pełnoletnie mają prawo do# skorzystania z nieodpłatnego szczepienia przeciwko grypie na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Bezpieczne zakupy w sieci. Jak nie paść ofiarą oszustów?

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas zakupów w Internecie. Niestety pomysłowość i# chciwość przestępców "nie zna granic". Płatności pobraniowe dokonywane powinny być tylko z zaufanych źródeł. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać nieznanych nam linków, ponieważ mimo braku jakichkolwiek "objawów" w naszym komputerze zainstalowane zostaje oprogramowanie szpiegujące, którym wykraść można hasła do naszego konta bankowego itp. Przed zalogowaniem się zawsze zwracajmy uwagę czy dana witryna jest zaufana, a w pasku adresu znajduje się ikonka zamkniętej kłódki.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Dobre wieści dla seniorów. Będzie można dorobić więcej do świadczenia

Od 1 grudnia zmienia się kwota, jaką mogą dorobić do# świadczeń pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego. Limity będą wyższe niż w poprzednim kwartale.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Black Friday, Cyber Monday. Łap okazje, ale uważaj na pułapki

Wyprzedaże - okazje czy pułapki? Jak kupować mądrze? Na co# zwrócić uwagę podczas zakupowego szaleństwa? – przypomina Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Oszuści znają różne metody. Tych zasad musisz przestrzegać!

Cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie możliwości, by wyłudzić# od nas pieniądze. Coraz popularniejsze staje się oszustwo polegające na wysyłaniu wiadomości, które w swojej treści zawierają linki do stron internetowych. Oszuści podają się za firmy kurierskie, operatorów telefonii komórkowej, organy administracji państwowej bądź dostawców rożnego rodzaju usług. Wchodząc w link podany w treści wiadomości możemy stracić wszystkie nasze oszczędności.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Unijny Certyfikat COVID ważny dłużej. Sprawdź szczegóły!

Twój Unijny Certyfikat COVID będzie ważny przez# rok od daty przyjęcia przypominającej dawki szczepionki.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 0

Wchodzisz na przejście? Odłóż telefon!

Każdego dnia obserwujemy osoby, które są tak bardzo# zaabsorbowane ekranem swojego smartfona, że nie zwracają uwagi na to co się dzieje dookoła, a nawet podczas wchodzenia na przejście dla pieszych.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 0

Potrzebujesz pomocy medycznej w weekend? Zobacz, czym jest TPK!

Szukasz pomocy medycznej w godzinach wieczornych i# nocnych, w weekend lub święto? Zadzwoń na 800 137 200 lub wypełnij formularz i skorzystaj z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK)

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Bądź widoczny na drodze. Odblaskowy element może uratować życie!

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z# nas, każdego dnia przemierza ulice, ścieżki rowerowe oraz chodniki naszych miast. Doskonale wiemy, że jesienią często zmieniają się warunki atmosferyczne, a dzień staje się coraz krótszy. Dlatego, by zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy pamiętać o korzystaniu z elementów odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają naszą widoczność na drodze. Warto nosić odblaski niezależnie od tego, gdzie się poruszamy i o jakiej porze, bo dzięki temu wspólnie możemy zapobiec niejednej tragedii.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Bezdomność - nie bądź obojętny. Często wystarczy jeden telefon

Ruszyła społeczna kampania świadomościowa dotycząca# problematyki bezdomności, przygotowana przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach akcji Zima 2021/2022. Eksperci podkreślają, że bezdomność nie jest wyborem, a społecznicy dowodzą, iż przekonanie, że jeśli ktoś trafił na ulicę, to sobie na to zasłużył, jest błędne.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak je założyć?

Coraz więcej osób korzysta z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Już prawie 9 mln osób ma# konto na PUE ZUS. Tych, którzy jeszcze nie mają takiego konta, ZUS zachęca do założenia.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Niedługo mija termin na złożenie wniosków o 300 plus. Co trzeba wiedzieć?

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną w# ramach programu "Dobry start". Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)