Dziś mamy 29 listopada 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 listopada 2021 0

Rodzicu, to ostatni dzwonek na złożenie wniosku o „Dobry start”. Sprawdź!

Ważna informacja dla rodziców! Nabór wniosków w# ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” trwa tylko do 30 listopada br. – Mają państwo ostatnią szansę na złożenie takiego wniosku, inaczej pieniądze przepadną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Ten dyżur ekspertów jest dla Ciebie

Jak udzielić pełnomocnictwa innej osobie do# załatwiania spraw w ZUS, jak takie pełnomocnictwo odwołać? Jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i z niego korzystać? Na te i podobne pytania będą odpowiadać eksperci podczas dyżuru telefonicznego.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza– konsultacje społeczne

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz zaprasza do udziału w organizowanym przez Urząd Marszałkowski spotkaniu dotyczącym# konsultacji społecznych programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 wraz z Prognozą OOŚ.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

I Gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy. Gdzie się zapisać?

Zapraszamy na I Gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy, który# odbędzie się 6 grudnia w poniedziałek w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Zamów rozmowę i zapisz się na szczepienie przeciwko Covid-19

Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na połączenie i# ułatwić zapisanie się na szczepienie przeciwko COVID-19, zmieniamy sposób obsługi klientów na Infolinii 989.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

W grudniu odbędzie się kilka szkoleń. Sprawdź rozpiskę

ZUS zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

„Pocztówka z Metropolii”. Konkurs dla uczniów podstawówek

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji# konkursu metropolitalnego, tym razem pod hasłem „Pocztówka z Metropolii”. Zgodnie z tematem konkursu zadaniem dla młodych twórców będzie zaprezentowanie najciekawszych bądź najatrakcyjniejszych miejsc z regionu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

To ostatni moment. 30 listopada mija termin na złożenie wniosków o 300 plus

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o# wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 0

Podczas dyżurów poruszone zostaną różne tematy. Sprawdź rozpiskę!

Od 22 do 26 listopada placówki ZUS w regionie organizują# telefoniczne dyżury ekspertów.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Partia jaj wycofana z obrotu. Sprawdź, czy nie masz ich w kuchni

GIS wydał ostrzeżenie dotyczące partii jaj.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

ABC działalności gospodarczej. ZUS zaprasza na szkolenia

Bydgoski i toruński ZUS zaprasza na# trzy bezpłatne szkolenia online. Pierwsze szkolenie „Niezdolność do pracy - prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej, świadczenia uzupełniającego, dodatku pielęgnacyjnego" odbędzie się 23 listopada o godz. 10.00. Zapisy na to szkolenie przyjmowane są do 22 listopada pod adresem katarzyna.robakowska@zus.pl.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Wystawa Przemysława Kozłowskiego. 12 szopek Bożonarodzeniowych

4 grudnia w sobotę będzie miała miejsce wystawa z 12 szopek Bożonarodzeniowych z# zapałek. Autorem wystawy będzie Przemysław Kozłowski.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Konkurs Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. „Moja jednostka OSP nowoczesną służbą”

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy organizuje konkurs dla# Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Ma on polegać na nakręceniu filmu, który by pokazał jak bardzo nowoczesna jest ich jednostka OSP.

(czytaj więcej)
18 listopada 2021 0

Gminna biblioteka będzie nieczynna do nowego roku. Gdzie wypożyczać książki?

W dniach od 22 listopada do 31 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w# Sicienku i Filia w Kruszynie będą nieczynne.

(czytaj więcej)
17 listopada 2021 0

ZUS informuje o utrudnieniach w dostępie do usługi e-wizyt. Sprawdź!

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac# serwisowych 17 listopada 2021 r. (środa) od godziny 22.00 do godziny 1.00 następnego dnia wystąpią ograniczenia w dostępie do rezerwacji e-wizyt (wideorozmowy z konsultantem ZUS).

(czytaj więcej)
15 listopada 2021 0

W poniedziałki ZUS będzie otwarty krócej. Zobacz szczegóły!

Od 22 listopada 2021 r. w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w# ZUS będą czynne o godzinę krócej. Skrócony czas urzędowania będzie obowiązywał do 31 marca 2022 r. Zmiana jest podyktowana sytuacją epidemiologiczną w kraju i narastającą liczbą zakażeń koronawirusem.

(czytaj więcej)
15 listopada 2021 0

Szkolenie online z pozyskiwania mięsa. Ubój na użytek własny

Już jutro – 16.11.21 – szkolenie online dające możliwość uzyskania zaświadczenia# – Ubój zwierząt gospodarskich na użytek własny.

(czytaj więcej)
11 listopada 2021 0

Masz pytanie odnośnie renty socjalnej? Zadaj je ekspertowi podczas dyżuru

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na# dyżury telefoniczne z ekspertami. Tematami dyżurów będą: renta socjalna, niezdolność do pracy i przysługujące z tego tytułu świadczenia z ZUS, emerytury, a także zmiana wypłaty świadczenia na rachunek bankowy – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)