Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

01 marca 2024 0

XII edycja Biegu. Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w XII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy# Wyklętych, Tropem Wilczym - Bydgoszcz, która odbędzie się już w niedzielę 3 marca na terenie oddziału Muzeum Wojsk Lądowych na Osowej Górze zlokalizowanego w naszej gminie.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Zebranie dzieci z rodzicami. Grupa skrzatów

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek (4 marca) o godzinie 17:00 w świetlicy# w Zielonczynie odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci roczników 2017/2018 (grupa skrzatów) chcących kontynowania lub rozpoczęcia treningów w naszym Klubie.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Sparing seniorów. GKS Spójnia vs GKS Gryf II

Dzisiaj 1 marca 2024r. na boisku w Białych Błotach odbędzie się# sparing seniorów drużyny GKS Spójnia Białe Błota i drużyny GKS Gryf II Sicienko.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Uchwała antysmogowa. Sprawdź szczegóły

Kominki – miejscowe ogrzewacze powietrza w świetle uchwały antysmogowej i #Programu ochrony powietrza.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Bezpłatne szkolenie. Sprawdź szczegóły

Serdecznie polecamy bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z# powiatu bydgoskiego.Tematem są „Stowarzyszenia zwykłe, uczniowskie kluby sportowe oraz kluby sportowe”.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Uwaga, oblodzenie dróg. Sprawdź szczegóły

Na obszarach powiatów : grudziądzki, sępoleński, świecki i tucholski wystąpią #oblodzenia dróg w 1-ym stopniu zagrożenia.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Uwaga mieszkańcy! Sprawdź otwarcie biblioteki

Drodzy czytelnicy Biblioteka w Kruszynie będzie nieczynna# do 18.03.2024r.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Fundusze Europejskie. Program dla Rybactwa

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER) jest kontynuacją programu#operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) i budżetu krajowego.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Sejmik młodych aktywistów. Nabór do 22 marca

Trwa nabór członków do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# II kadencji. W skład gremium wejdzie 30 mieszkańców regionu w wieku od 16 do 21 lat.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Koronowo MTB Maraton. Niższa opłata startowa

Osoby, które dokonają wpłaty do niedzieli 31.03.2024 włącznie, otrzymają imienny# numer startowy. Po tym terminie numery zostaną wydrukowane bez imion.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Gminny Dzień Kobiet. Gminny Dzień Sołtysa

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka# w Sicienku serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Gminny Dzień Kobiet oraz Dzień Sołtysa odbędzie się w sobotę 9 marca 2024 r. godzinie 16:00 w sali widowiskowo - sportowej w Sicienku (ulica Bydgoska).

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Zagrają o Puchar wójta Gminy

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników oraz kibiców do udziału w I Indywidualnym #Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

"Zielona ławeczka". Ogólnopolski projekt

Ogólnopolski projekt grantowy jest dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach# powyżej 10 tys. mieszkańców. Wygraj 3000 zł. na zielony zakątek na twoim osiedlu. Zapraszamy do udziału.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Kujawsko - Pomorska Rada Kobiet. Nabór kandydatek

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór kandydatek na# członkinie I kadencji Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet. Kandydatki mogą być zgłaszane przez: organizacje pracodawców i związków branżowych, podmioty reprezentujące sektor publiczny, w tym jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, podmioty reprezentujące środowiska naukowe, instytucje polityki społecznej i ochrony zdrowia, podmioty ekonomii społecznej, wojewódzkie rady doradczo-konsultacyjne, przedstawiciele innych podmiotów w szczególności działających w obszarze kultury, komunikacji społecznej i medialnej, działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

VII edycja Koronowo MTB Maraton. Ranga Pucharu Polski

To już 13 kwietnia! To duże wyzwanie ale# także motywacja do działania!

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Zawody rowerowe MTB Maraton. Trasy dla młodszych

Przedstawiamy przebieg trasy dla dzieci w wieku 6-8 lat. Tu zawodniczki i zawodnicy# będą mieli do pokonania niespełna 1,5 km. Trasa częściowo wiedzie przez dukty leśne, a częściowo po promenadzie w Pieczyskach. Idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z zawodami rowerowymi to właśnie Koronowo MTB Maraton.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach. Sprawdź szczegóły

Informujemy, że w pierwszej połowie 2024 roku NATO Supreme Headquarters Allied Powers# Europe (SHAPE) – Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie organizuje na starym kontynencie największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pk. STEADFAST DEFENDER 2024 (STDE24) będące federacją kilkunastu ćwiczeń narodowych (sojuszniczych), w tym polskiego ćwiczenia pk. DRAGON-24.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Koniec protestów rolników. W Bydgoszczy będzie luźniej

Według informacji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, rolnicy #wycofali zgłoszenie o zgromadzeniu na terenie miasta. Tym samym protestów w centrum Bydgoszczy już nie będzie.

(czytaj więcej)
0

22 marca przypada Światowy Dzień Wody? Niedoceniany dzień

Każdego roku - 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy #Dzień Wody.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)