Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

25 maja 2022 0

Ogólnopolska Gala Tenisa Stołowego w Solcu Kujawksim

12 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Gala Tenisa Stołowego w# Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

800 lat Czarża. Szykuje się impreza urodzinowa

Z okazji zbliżającego się jubileuszu 800 lat miejscowości Czarż odbędzie się# duża impreza urodzinowa w ten piątek 27 maja.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Wyróżnienia dla najlepszych terapeutów zajęciowych. Czas na zgłoszenia

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści# terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz czwarty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Na wnioski czekamy do 10 czerwca.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy 2022! Jak wygląda przebieg trasy?

Parafia pw. św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej zaprasza 12 czerwca na Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy 2022.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Dzisiaj może popadać i zagrzmieć. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Synoptycy prognozują, że na terenie powiatu bydgoskiego 25 maja od# godziny 14.00 do godziny 20.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Szkoła internetowa przygotowała plan lekcji. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Matematyka, fizyka, biologia, język polski dla# dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to część zajęć, które znajdują się w tym tygodniu w ofercie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

Eksperci ZUS czekają pod telefonem. Jakie tematy zostaną poruszone?

Już w najbliższy wtorek, 24 maja odbędzie się# kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Uwaga utrudnienia! Wykonawca wkracza na plac budowy

Uprzejmie informujemy mieszkańców Dąbrówki Nowej, że# wykonawca w okresie 23-26 maja 2022 roku będzie wykonywał prace związane z budową kanalizacji w ul. Szlacheckiej, które w godzinach 7.00 do 16.00 uniemożliwią przejazd ulicą.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zapytaj ZUS o składkę zdrowotną. Kiedy odbędzie się dyżur?

25 i 27 maja odbędzie się dyżur telefoniczny z# ekspertami Inspektoratu ZUS w Lipnie i Tucholi.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Na poprawę bezpieczeństwa pracy. W czerwcu rusza nowa edycja konkursu

Już od 6 czerwca płatnicy składek mogą ubiegać się o# dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Łącznie na ten cel przeznaczono 90 mln zł.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Meteorolodzy prognozują przymrozki. Wydali ostrzeżenie

Na podstawie informacji otrzymanej z# Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: od godz. 00:00 dnia 18.05.2022 r. do godz. 07:00 dnia 18.05.2022 r. prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Elektroniczne formy kontaktu z ZUS. Eksperci wyjaśnią wątpliwości

Placówki ZUS w Bydgoszczy i# Golubiu-Dobrzyniu zapraszają do skorzystania z dyżuru telefonicznego dotyczącego elektronicznych formy kontaktu z ZUS-em oraz poprawnego wypełniania pełnomocnictw ZUS PEL.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Bydgoski ZUS zaprasza na szkolenie. Mało czasu na zgłoszenia

W piątek, 20 maja o godz. 10.00 bydgoski oddział# ZUS organizuje bezpłatne webinarium "Program PŁATNIK dla początkujących."

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Dyżur nie tylko dla przedsiębiorców. Eksperci będą czekać na pytania

Osoby prowadzące lub rozpoczynające prowadzenie własnej firmy, a# także pracownicy biur rachunkowych mogą skorzystać z telefonicznych porad ZUS, które odbędą się 16, 17, 19 i 20 maja. Konsultacje dotyczyć będą m.in. ulg w spłacie zadłużenia w ZUS, korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, a także zasad rozliczania składki zdrowotnej- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Targi Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji. Zobacz, co zaplanowano!

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w# Minikowie zaprasza na Targi Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Apel do rodzin ofiar niemieckiego obozu w Smukale

W związku z przygotowaniami do uroczystości upamiętniających ofiary# Niemieckiego Obozu Wysiedleńczego i Pracy w Smukale z okresu II wojny światowej, które odbędą się 28 maja o godz. 12.00 na Cmentarzu Wojennym przy ul. dr W. Baranowskiego w Bydgoszczy (Smukała), zwracamy się do rodzin ofiar obozu z prośbą o zgłaszanie się telefoniczne lub mailowe do Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Masz pytania o kapitał początkowy? Zadzwoń do ZUS

Co to jest kapitał początkowy i dla# kogo jest ustalany? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku? Kiedy można złożyć wniosek o ponowne ustalenie kapitału początkowego?

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Utrudnienia na Szlacheckiej i Magnackiej. Jak długo kierowcy będą się z nimi mierzyć?

Od 9 maja trwają roboty drogowe związane z budową kanalizacji w# miejscowości Dąbrówka Nowa (gmina Sicienko), w wyniku czego na ulicach: Magnacka i Szlachetna są utrudnienia w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)