Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

04 czerwca 2024 0

Festyn w Urzędzie Wojewódzkim. Dzień Dziecka z policjantami

Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zorganizował festyn, do udziału w#którym, zostali zaproszeni policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wycieczka po kartę rowerową. Egzamin zaliczony

Wczoraj (28.05.2024) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie gościnnie przyjechali #do Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie na egzamin praktyczny na kartę rowerową. Było to edukacyjne połączenie przyjemnego z pożytecznym, czego efektem było zdanie pierwszego egzaminu przez wszystkie dzieci.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

III Gminny Festiwal Teatrów Szkolnych. Dzień Matki w tle

25 maja już po raz trzeci na scenie sali widowiskowo - teatralnej w Sicienku odbył się Gminny# Festiwal Teatrów Szkolnych, którego gospodarzem jest Piotr Chudzyński Wójt Gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

"Ojcowie Niepodległości". Gminny Konkurs Historyczny

W czwartek 9 maja 2024 r. w Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Ziemi Krajeńskiej #w Samsiecznie odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Ojcowie Niepodległości”, pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Warsztaty w szkole. Hejt i odpowiedzialność prawna nieletnich

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wraz z Fundacją# „ChcePomagam”, przeprowadzili zajęcia na temat hejtu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich w Szkole Podstawowej nr 43 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Zajęcia promujące zawód policjanta. "Zostań kimś wielkim"

„Zostań Kimś Wyjątkowym” - pod tym hasłem, we wtorek (7.05.2024), odbyło się #spotkanie dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizowane przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Ogólnopolski Turniej BRD. Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W minionym tygodniu, w Szkole Podstawowej w Kozielcu, odbył się etap powiatowy #Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny z trzech szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2024 0

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024. Etap powiatowy

Dzisiaj odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej# organizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Za przygotowanie tego wydarzenia odpowiedzialna była gmina Nowa Wieś Wielka.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu. Igrzyska Dzieci i Licealiada

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego Igrzysk Dzieci, Młodzieży# Szkolnej oraz Licealiady w biegach przełajowych.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół nr 24. Wizyta Policjantów

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w ramach współpracy z Zespołem# Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy, uczestniczyli w minioną sobotę (20.04.2024) w dniach otwartych szkoły.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 0

Wizyta Mistrza Świata. Wymiana doświadczeń

Wczoraj naszą społeczność znów odwiedził z dobrym słowem Mistrz# Świata - Marcin Prus.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

"Bezpieczne UKW". Cykl spotkań ze studentami

Policjanci z wydziału prewencji bydgoskiej komendy miejskiej realizują cykl szkoleń #dla studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Składają się na nie wykłady na temat algorytmów postępowania w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika, jak również kurs pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

(czytaj więcej)
22 marca 2024 0

Pouczające zabawy w szkole. Harcerze i Straż gośćmi na wiosnę

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna w# Kruszynie - p. Agnieszce i Sławkowi Szmiglom i p. Patrykowi Mazurowi oraz Harcerstwo Kruszyn Drużyna Szare Szeregi za zorganizowanie wyjątkowego pierwszego dnia wiosny dla wszystkich uczniów klas 1-8.

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Wizyta żaków na komisariacie. Niezapomniane wrażenia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami# Sportowymi w Bydgoszczy odwiedzili śródmiejskich policjantów. Podczas tej wyjątkowej wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, zadać pytania i zaspokoić ciekawość na temat zawodu policjanta.

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Promowali służbę w Policji. Wizyta w "Elektryku"

Profilaktycy, aspirant Maciej Kaźmierczak oraz Joanna Kwiecińska wraz z dzielnicowym# aspirantem Cezarym Fac z komisariatu na bydgoskim Błoniu, rozmawiali z młodzieżą Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Stawowej 41 w Bydgoszczy o zasadach naboru oraz specyfice służby w Policji.

(czytaj więcej)
20 marca 2024 0

"O Królewnie z bajki co paliła fajki". Spektakl teatralny

W minioną sobotę mogliśmy zobaczyć przedstawienie przygotowane przez dzieci# z naszej gminy w ramach zajęć artystyczno - teatralnych prowadzonych przez p. Mariolę Wolnik w Mochlu.

(czytaj więcej)
20 marca 2024 0

"Na drodze patrz i słuchaj". Lekcja dla dzieci w Borównie

Wczoraj (19.03.2024) w Szkole Podstawowej w Borównie miała miejsce pogadanka# profilaktyczna z dziećmi klasy III na temat ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa, a w szczególności tych na drodze. Przeprowadziła ją aspirant Sandra Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Nawet 5 tys. zł dla prymusów. Nagrodzeni uczniowie z powiatu bydgoskiego

714 uczniów szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i szkół muzycznych#otrzyma w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Pomorza i Kujaw II. Wsparcie finansowe trafi także do uzdolnionych zawodowców – łącznie w tym roku nagrodzimy ponad 1,2 tys. prymusów.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)