Dziś mamy 15 maja 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

13 lutego 2020 0

Podniesiona cena odpadów komunalnych

Urząd Gminy Sicienko informuje, że od dnia 1 do 31 stycznia 2020 r. obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 19,50 zł od osoby, a gdy liczba osób stanowiąca wspólne gospodarstwo domowe przekracza 4 – za każdą kolejną osobę 16,50 zł.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Jeszcze tylko kilka dni

Kończą się prace przy budowie trasy Mąkowarsko - Sokole Kuźnica – Koronowo – to bardzo dobra wiadomość dla użytkujących tę trasę osób.

(czytaj więcej)

Zastąpił „politruka”

Włodzimierz Nekanda Trepka wybrany został na stanowisko Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz. Stało się to po rezygnacji poprzednika – byłego oficera LWP.

(czytaj więcej)

Do trzech razy sztuka

Piotr Chudzyńki dopiął swego i wygrał wybory na urząd wójta gminy Sicienko. W radzie decydować będzie jeden głos.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

"Przychodzić innym z pomocą"

OSP Łukowiec straciła zdolność bojową z powodu awarii# auta ratowniczego. W myśl zacytowanej idei, druhowie z OSP w Sicienku wsparli sąsiadów. W ten sposób, że wypożyczyli OSP Łukowiec własny lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Lublina.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Sprawdź, kto przeprowadzi głosowanie i policzy głosy

Prezentujemy składy osobowe Obwodowych Komisji Wyborczych ds. Przeprowadzenia Głosowania oraz komisji ds. Ustalenia Wyników Głosowania.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Prom znów popłynie

W tę niedzielę zakończył kursowanie po Zalewie koronowskim prom („Koronowo”). W przyszłym roku znów będzie pływał.

(czytaj więcej)

Zasłużeni dla Kultury Polskiej

Dnia 3 października odbyło się uroczyste wręczenie odznak i nagród dla osób z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)

By nie powtórzyło się Tarkowo

Skrócenie czasu tzw. magazynowania odpadów do 1 roku, obowiązkowy monitoring video i# możliwość zabezpieczenia finansowego (kaucji) – to najistotniejsze zmiany w ustawie o odpadach, których celem jest zapobieganie kolejnym aferom typu składowisko niebezpiecznych środków w hali pod Nową Wsią Wielką.

(czytaj więcej)

Powiat słynie ze sportowców

W dniu 3 października Starosta Bydgoski Wojciech Porzych wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

(czytaj więcej)
01 października 2018 0

Nota identyfikacyjna „Pułkownika Kwiatkowskiego”

Jest oficjalne potwierdzenie odnalezienia szczątków partyzantów antykomunistycznych, zakopanych na bydgoskiej Łączce. Wśród nich jest kpt. Tadeusz Ośko, który ostatnie tygodnie życia spędził w leśniczówce Bolumin.

(czytaj więcej)
28 września 2018 0

Budują chodnik

28 września rozpoczęły się prace remontowe chodnika w Osówcu.

(czytaj więcej)
27 września 2018 0

Powiat ma zdolną młodzież!

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)

Oblicza przyrody i szlaki wodne

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym. Działanie to, ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przyrody.

(czytaj więcej)

Druh, który uratował życie

Prawdziwie bohaterską postawą wykazał się Marcin Bigalke, strażak z OSP w Nowej Wsi Wielkiej, który uratował życie kobiecie, ciężko rannej w wypadku drogowym.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Udana interwencja

- W końcu dwa samochody na ul. Makowej w Osówcu będą mogły spokojnie się minąć. Krzaki zostały wycięte – informuje radny powiatowy Radosław Kempiński.

(czytaj więcej)

Podsumowali kadencję

Kończy się 4-letnia kadencja Rady Powiatu Bydgoskiego, a której przedstawicielami gminy Sicienko był Radosław Kempiński i Piotr Chudzyński.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)