Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

30 maja 2023 0

Rusza budowa plaży w Wierzchucinku. Powstanie pływający pomost

Dnia 25. maja Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński podpisał dwie umowy na budowę plaży w Wierzchucinku.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wsparli powiat. Gmina dołożyła do remontu 50 tys. zł

Samorząd Sicienka wsparł finansowo inwestycję realizowaną przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Rusza budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja za 12,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad# podpisała umowę z firmą STRABAG, która została wykonawcą nowego ciągu pieszo-rowerowego na drodze krajowej nr 25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka. Wartość zadania to 12,4 mln zł.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Pieczyska – strefą płatnego parkowania! Od kiedy?

Przy plaży w Pieczyskach powstanie sezonowa strefa płatnego# parkowania. Opłatą objęte będą również drogi gminne w mieście Koronowo. Strefa obowiązywać będzie od 1 czerwca do 15 września.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Zasiliła szeregi OSP. Druhna Paulina Latos

W niedzielę, 23 kwietnia nasza druhna zdała wszystkie #egzaminy i po wyczerpującym kursie podstawowym - zasiliła szeregi uprawnionych do działań ratowniczo - gaśniczych OSP Sicienko.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Rekrutacja zakończona. Miejsc w przedszkolach wystarczy!

Przeprowadzono rekrutację do Przedszkola Samorządowego #w Trzemiętowie oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zgłoszeń było nieco więcej niż miejsc, ale wójt Sicienka zapowiedział, że po weryfikacji miejsc w przedszkolach wystarczy.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

Wybudują 18 mieszkań. Wykonawca inwestycji wybrany

Realizacja inwestycji mieszkaniowej w Dąbrówce Nowej (gmina Sicienko) zbliża się wielkimi krokami.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap okręgowy za nami

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie# odbył się etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje okręgowe były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 1

Mieszkańcy protestują! Aby plaża była dla wszystkich!

Mieszkańcy Samociążka i okolic protestują przeciwko# planom sprzedaży plaży w Samociążku, którą dzierżawi spółka ENEA. Domagają się, aby plaża była publiczna – najlepiej należąca do gminy Koronowo. W zeszłym tygodniu Rada Miejska w Koronowie nie zgodziła się na zaciągnięcie kredytu, aby pozyskać pieniądze na wykup plaży.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Wspólne sadzenie drzew. Wkopano blisko 3000 sadzonek

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, a j# – 21 kwietnia – reprezentanci Naszej Gminy – uczniowie klas VI i VII Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie, nauczyciele i pracownicy Urzędu wraz z leśnikami, mieli przyjemność uczestniczyć w prośrodowiskowej inicjatywie "Łączą nas drzewa"organizowanej przez Nadleśnictwo Żołędowo, Lasy Państwowe.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Dla zasłużonych mieszkańców regionu. Odznaczenia państwowe

W dniu 30 marca 2023r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość# wręczenia odznaczeń państwowych mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego, którzy swoją pracą i działalnością społeczną przyczyniają się do rozwoju Polski i poprawy jakości życia mieszkańców naszego regionu. Odznaczenia wręczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Centrum Sportu w Sicienku coraz bliżej. Rusza budowa za 16,5 mln zł

W dniu 21 marca 2023 r. Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński #podpisał umowę z firmą Strabag Polska na wykonanie robót budowlanych w zakresie zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa Centrum Sportu w Sicienku”.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Gospodarz wsi, służący lokalnej społeczności. Wojewódzki Dzień Sołtysa

Podziękowanie sołtysom za ich codzienny trud oraz wręczenie# nagród laureatom drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości. Tak w skrócie można podsumować – zorganizowaną 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa – uroczystość w sali Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Renowacja elewacji. Inwestycja z 1 mln. zł dofinansowania

Realizowane są prace. pn: „Renowacja elewacji oraz zewnętrznych i# wewnętrznych ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej w Kruszynie etap II”.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

210 tys. zł na upowszechnianie kultury fizycznej. Kto otrzymał środki?

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński rozdysponował #kwotę w wysokości 210 tys. zł na wykonywanie w 2023 roku zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w następujący sposób:

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Wzrosły stawki podatkowe. Ile zapłacimy w roku 2023?

Mieszkańcy gminy Sicienko zapłacą w roku 2023 nieco wyższe podatki niż w roku 2022

(czytaj więcej)
0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)