Dziś mamy 12 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2022

Druhowie na spotkaniu z dzieciakami. Pokazali im swój sprzęt strażacki

fot. OSP Wojnowo

fot. OSP Wojnowo

23 czerwca strażacy z OSP Wojnowo odwiedzili Szkołę Podstawową imienia# Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie.

Spotkanie odbyło się z klasami 1 - 3. Podczas niego przypomnieliśmy dzieciom numery alarmowe, zasady udzielania pierwszej pomocy, w jakich sytuacjach i jak w prawidłowy sposób wezwać służby ratunkowe, a także przybliżyliśmy im zawód strażaka. Miały one możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane na akcje, jakich sprzętów używamy, czy jakimi pojazdami się poruszamy.

Dzieci były zaciekawione przekazywanymi informacjami, ale największą radość przyniosło im przymierzanie  ubrania specjalnego, siedzenie w wozie strażackim, kurtyna wodna czy zabawa pianą, dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Materiał: OSP Wojnowo/red.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)