Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:
17 listopada 2023

Konferencja naukowo-szkoleniowa. Duże zainteresowanie mieszkańców

fot. UG Sicienko

fot. UG Sicienko

Konferencja " Po stronie mocy, przemc rówieśnicza i jej konsekwencje dla ucznia. Sposoby pomocy i przeciwdziałaie" cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wzięło w nim udział aż 150 osób, wśród których byli m.in. nauczyciele i pracownicy oświaty z gminy Sicienko, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele policji, kuratorzy sądowi, pracownicy GOPS i GCKiB w Sicienku.

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński dokonał oficjalnego otwarcia konferencji. Agnieszka Czarnolewska Sekretarz Gminy oraz Aleksandra Rejniak, psycholog i koordynatorka wydarzenia, poprowadziły sympozjum.
W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali następujących wykładów:
● Relacje rówieśnicze a zdrowie psychiczne młodych ludzi – profesor UAM, dr hab. Jacek Pyżalski,
● Zachowania ryzykowne jako konsekwencje przemocy rówieśniczej – dr Robert Rejniak,
● Skutki psychiczne i emocjonalne dla uczniów doświadczających przemocy – mgr Agnieszka Wijata,
● Zjawisko bullyingu i cyberbullyingu w szkole i w klasie – mgr Marcelina Wróblewska.
Wzięli też udział w części praktycznej, w ramach której odbyły się warsztaty:
✅ Dialog motywujący jako narzędzie pracy z uczniem – dr Robert Rejniak,
✅ Komunikacja bez przemocy w pracy z uczniem przejawiającym trudne zachowania – mgr Agnieszka Wijata i mgr Agnieszka Kobus-Tydryszewska,
✅ Profilaktyka przeciwdziałania przemocy w klasie. Metody pracy z klasą – mgr Marcelina Wróblewska.

Poza wykładami i warsztatami, Piotr Sobolewski - prezes zarządu, autor programu EduAkcja, opowiedział o programie edukacyjno-profilaktycznym pn. „Program Interwencja Kryzysowa w Szkole. Co robić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia uczniów” a Wójt Piotr Chudzyński wręczył dyrektorom szkół gminnych bony uczestnictwa w szkoleniach dla kadry pedagogicznej gminnych placówek oświatowych i rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział, a organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.

Materiał: UG Sicienko

Oceń artykuł: 21 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)