Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
13 listopada 2023

Leon finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego. Gratulujemy!

fot. GCKiB w Sicienku

fot. GCKiB w Sicienku

Konkurs na wykonanie lalki teatralnej, w tym roku kukły,# obejmował swym zasięgiem cały kraj. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Bawimy się lalkami” 2023 jest Fundacja PZU.

Uroczystość wręczenia nagród poprzedzona była warsztatami teatralnymi dotyczącymi lalek teatralnych, kukiełek i pacynek. Cztery prace konkursowe, a w tym Smok Wawelski Leona Woropaj wzięły udział w profesjonalnym przedstawieniu teatralnym. Smok Leona został nazwany Borys i wraz z drugim smokiem, pająkiem oraz zającem przeżywali niesamowite przygody. Kukła miała przypominać znaną postać z literatury polskiej lub zagranicznej.
Jury przyznało nagrody w pięciu kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-18 lat, dorośli.
W kategorii 10-13 lat:

Nagrodę pieniężną otrzymali:
- Leon Woropaj z Kruszyna za lalkę z "Legendy o Smoku Wawelskim"
- Wiktor Mikołajczak z Gdańska za „ Pająka z Pajęczna” i „Smoka”;

Materiał: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Sicienku

Oceń artykuł: 27 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)