Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:
12 października 2018

Pomysł na Święto Drzewa nagrodzony

fot. SP Sicienko

fot. SP Sicienko

W ubiegłym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej w Sicienku uczestniczyła w# realizacji projektu polonistyczno – przyrodniczo - artystycznego „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie – sekretne życie drzew”, którego inicjatorkami były Justyna Gonciarz i Monika Noińska – Swiniarska.

Uczniowie podejmowali wiele różnorodnych działań w ramach lekcji języka polskiego, przyrody, historii, plastyki, zajęć bibliotecznych i pozalekcyjnych. Młodzież wzięła udział w konkursach literackich, recytatorskich i plastycznych, przygotowała wystawy, założyła hodowlę kasztanowców zwyczajnych, zbierała makulaturę.

Projekt został zgłoszony do konkursu Czarodziejskiego Drzewa organizowanego przez Klub Gaja w Warszawie w ramach 15. edycji Święta Drzewa, w której uczestniczyło 30 tysięcy osób – uczniów nauczycieli, rodziców, leśników, a także przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji społecznych i biznesu. Pomysł projektu znalazł się wśród 10 najlepszych działań i otrzymał nagrodę za najciekawszą inicjatywę realizowaną w ramach Święta Drzewa - statuetkę "Czarodziejskie Drzewo 2018". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie 10 października.

Przedstawiciele naszej szkoły – Urszula Pączka, Zofia Janiszewska i Mateusz Kluska pod opieką Moniki Noinskiej – Swiniarskiej - przekazali na ręce prezesa Klubu Gaja Jacka Bożka sadzonkę kasztanowca zwyczajnego wyhodowaną w szkole w ramach zadań projektowych.

materiał: SP Sicienko

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)