Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:
12 października 2018

Pomysł na Święto Drzewa nagrodzony

fot. SP Sicienko

fot. SP Sicienko

W ubiegłym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej w Sicienku uczestniczyła w# realizacji projektu polonistyczno – przyrodniczo - artystycznego „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie – sekretne życie drzew”, którego inicjatorkami były Justyna Gonciarz i Monika Noińska – Swiniarska.

Uczniowie podejmowali wiele różnorodnych działań w ramach lekcji języka polskiego, przyrody, historii, plastyki, zajęć bibliotecznych i pozalekcyjnych. Młodzież wzięła udział w konkursach literackich, recytatorskich i plastycznych, przygotowała wystawy, założyła hodowlę kasztanowców zwyczajnych, zbierała makulaturę.

Projekt został zgłoszony do konkursu Czarodziejskiego Drzewa organizowanego przez Klub Gaja w Warszawie w ramach 15. edycji Święta Drzewa, w której uczestniczyło 30 tysięcy osób – uczniów nauczycieli, rodziców, leśników, a także przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji społecznych i biznesu. Pomysł projektu znalazł się wśród 10 najlepszych działań i otrzymał nagrodę za najciekawszą inicjatywę realizowaną w ramach Święta Drzewa - statuetkę "Czarodziejskie Drzewo 2018". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie 10 października.

Przedstawiciele naszej szkoły – Urszula Pączka, Zofia Janiszewska i Mateusz Kluska pod opieką Moniki Noinskiej – Swiniarskiej - przekazali na ręce prezesa Klubu Gaja Jacka Bożka sadzonkę kasztanowca zwyczajnego wyhodowaną w szkole w ramach zadań projektowych.

materiał: SP Sicienko

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)