Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
25 września 2023

Prace konserwatorskie zakończone. Całkowity koszt prac to 130 tys. zł

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

Zakończyły się prace konserwatorskie w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Andrzeja Boboli w Sicienku!

Prace konserwatorskie w kościele polegały na remoncie wewnętrznych ścian świątyni, sklepienia nawy głównej oraz prezbiterium. Wykonane zostały m.in. prace takie jak: podklejono odspojone małe fragmenty tynku, uzupełniono ubytki i wykonano naprawę rys i pęknięć wraz ze scaleniem powierzchni do malowania.
Wykonane prace przywróciły w dużej mierze na pierwotny, zabytkowy wystrój kościoła.

Na wykonanie prac konserwatorskich parafia otrzymała dotację ze środków budżetu powiatu bydgoskiego w wysokości 22 tysięcy złotych oraz gminy Sicienko 40 tysięcy złotych. Całkowita wartość zadania wyniosła 130 tysięcy złotych.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)