Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Uroczyście rozpoczęli rok szkolny. Wójt towarzyszył uczniom

fot. UG w Sicienku

fot. UG w Sicienku

1 września uczniowie szkół podstawowych z Gminy Sicienko rozpoczęli nowy rok# szkolny. Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński towarzyszył tego dnia uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie oraz Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie.

Rozpoczęcie roku szkolnego w tych szkołach było okazją do złożenia przez Wójta podziękowań za organizację półkolonii podczas wakacji 2022 roku. Podziękowania zostały złożone na ręce dyrektorów, tj. Pani Teresy Szmelter – Woźniak  oraz Pani Małgorzaty Matczak, w szczególności za społeczną pracę nauczycieli i ponadnormatywną pracowników obsługi i administracji szkół, włożoną w przygotowanie i organizację półkolonii.

W Samsiecznie opiekę nad dziećmi pełniły: Anna Łoś, Dorota Krause, Wioletta Juszczak i Katarzyna Szczepaniak – Możdżeń oraz Gabriela Hesselfalk i Renata Bukato, Katarzyna Łoś. Natomiast w Strzelewie opiekę nad dziećmi sprawowali: Danuta Sudak, Anna Nowakowska, Damian Tamas, Romuald Wiśniewski oraz Edyta Mazur, Emilia Kułaczkowska i Hanna Stelter.

Materiał: UG w Sicienku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)