Uroczysta akademia w szkole. Uczniowie przygotowali specjalny program

Fot. Urząd Gminy Sicienko
Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków szczególne święto. Jest ono okazją, aby przypomnieć, że nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem.
Tegoroczna 104. rocznica tego doniosłego wydarzenia została uczczona w Gminie Sicienko bardzo uroczyście. W dniu poprzedzającym tę ważną rocznicę, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli, w której uczestniczył Wójt Gminy Piotr Chudzyński. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Szkoły pani Beata Szczęśniak. W obchodach brali udział również: Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Szczepaniak, Radni Gminy Sicienko, Sołtysi, Dyrektorzy szkół i placówek gminnych, ksiądz, Rodzice oraz mieszkańcy Gminy Sicienko.
Materiał: Urząd Gminy Sicienko
Galeria






















Czytaj również
- „Bezpieczna droga do szkoły”. Policja odwiedziła kilka placówek
- Uroczyście rozpoczęli rok szkolny. Wójt towarzyszył uczniom
- Druhowie na spotkaniu z dzieciakami. Pokazali im swój sprzęt strażacki
- Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny
- Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad
Dodaj komentarz
Godzina „W”. 1 sierpnia przypada rocznica Powstania Warszawkiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zawyją syreny, aby upamiętnić 78. rocznicę# wybuchu Powstania Warszawskiego.
(czytaj więcej)"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.
(czytaj więcej)Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.
(czytaj więcej)Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!