Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
15 maja 2024

"Ojcowie Niepodległości". Gminny Konkurs Historyczny

fot. Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

W czwartek 9 maja 2024 r. w Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Ziemi Krajeńskiej #w Samsiecznie odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Ojcowie Niepodległości”, pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy.

Wydarzenie zgromadziło społeczność z gminnych szkół. Gośćmi specjalnymi byli: dr Katarzyna Grysińska-Jarmuła z Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i przedstawiciel IPN Delegatury w Bydgoszczy - Mirosław Sprenger.

Praca ze źródłem, ikonografią, osią czasu, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek oraz wyjaśnianie przyczyn i skutków były formą sprawdzenia wiedzy historycznej i umiejętności współpracy w grupie.

Laureatami konkursu zostali uczniowie szkół:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie pod opieką Małgorzaty Jóźwiak,

2 miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie pod opieką Weroniki Kukawki,

3 miejsce: SP im. KEN w Strzelewie pod opieką Marty Mazur oraz Beaty Taczyńskiej- Milczarek.

Serdecznie gratulujemy uczniom posiadanej wiedzy, a organizatorom - wspaniałej inicjatywy, która była cenną lekcją historii!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 13 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)