Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2024

Podsumowanie działań "NURD". Powiat bydgoski

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci przeprowadzili na terenie Bydgoszczy i powiatu działania# ukierunkowane na bezpieczeństwo "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Wczoraj (20.06.2024) bydgoscy policjanci dołączyli do wojewódzkich działań NURD czyli "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Pieszy, rowerzysta czy kierujący hulajnogą nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu, gdyż w przypadku zderzenia z pojazdem jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zmniejszenie liczby wypadków, których uczestnikami są piesi i kierujący jednośladami to główne założenia akcji.
W ciągu całego dnia działań funkcjonariusze ujawnili w sumie 171 wykroczeń. 169 z nich to wykroczenia, które popełnili kierujący pojazdami wobec pieszych. Do najczęstszych należały:

- wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,
- przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych,
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu i wchodzącym na przejście,
-nieustąpienie pierwszeństwa pieszym przy przejeżdżaniu przez chodnik lub drogę dla pieszych,

Mundurowi odnotowali również 2 wykroczenia popełnione przez zmotoryzowanych wobec rowerzystów. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami tego typu są:

- nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów,
- niezachowanie bezpiecznej odległości od rowerzystów szczególnie podczas wyprzedzania,
- nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście na skrzyżowaniu
- zatrzymywanie pojazdu na ścieżce rowerowej.

Pieszy powinien mieć świadomość, że od jego zachowania na drodze, zależy bezpieczeństwo. Apelujemy też do pieszych, aby "odblaski" stały się elementem codziennej garderoby - kosztują niewiele, a mogą uratować życie!

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 35 33

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)