Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
28 stycznia 2024

Prace rozbiórkowe na pogorzelisku. Uruchomiono zbiórkę środków

fot. Zbigniew Ostrowski

fot. Zbigniew Ostrowski

Budynek Fabryki LIoyda w Bydgoszczy został mocno #zniszczony podczas piątkowego pożaru. Na pogorzelisku prowadzone są prace rozbiórkowe. Uruchomiona została zbiórka środków na odbudowę spalonego obiektu.

Pożar zabytkowego budynku wybuchł nocą, w miniony piątek. Pisaliśmy o tym tutaj. Zawalił się dach budynku. Cała usługowa część lokalu spłonęła doszczętnie.

Po pożarze właściciele fabryki wydali specjalne oświadczenie: - Z dnia 25 na 26 stycznia nasz obiekt zajął ogromny pożar. Informujemy, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Sytuacja jest już opanowana. Jest to dla nas niewyobrażalna tragedia, dla wielu z nas był to drugi dom, miejsce pracy, miejsce z duszą, miejsce wielu spotkań. Jest nam niewyobrażalnie przykro. Prosimy abyście w spokoju czekali na dalsze informacje. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań aby większość wydarzeń została zrealizowana. Płaczemy jak piszemy to oświadczenie. To dla nas ogromna tragedia - zaznaczono w wydanym komunikacie.

Na stronie zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków na odbudowę Fabryki LIoyda. Poniżej link do zbiórki.

https://zrzutka.pl/odbudowa-fabryki-lloyda-po-calkowitym-splonieciu

Oceń artykuł: 16 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)