Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
24 czerwca 2024

Wotum zaufania i absolutorium. Dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy miała#miejsca II Sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. W obradach uczestniczyli również m. in. podinsp. Marcin Wyłuba Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, Tomasz Zawiszewski Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz Dyrektorzy Wydziałów Starostwa. Obrady rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci byłego Starosty Bydgoskiego śp. Kazimierza Krasowskiego.

Radni Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie przyznali Zarządowi Powiatu Bydgoskiego absolutorium, czyli aprobatę z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok. Udzielenie absolutorium nastąpiło po zapoznaniu się ze: sprawozdaniem z wykonania budżetu, sprawozdaniem finansowym za 2023 rok, informacją o stanie mienia Powiatu oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. Radni wysłuchali również stanowiska Komisji Budżetu oraz Komisji Rewizyjnej, które pozytywnie zaopiniowały wykonanie budżetu za miniony rok.

Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski pogratulował i podziękował byłemu Zarządowi za prawidłowe wykonanie budżetu za miniony rok. Szczególne wyrazy uznania złożył Pani Grażynie Czepanko Skarbnikowi Powiatu za rzetelne gospodarowanie finansami powiatu i czuwanie nad prawidłowością realizacji budżetu.

Poniedziałkowa sesja obfitowała w ważne decyzje. Przyjęto na niej m.in sprawozdanie Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy z działalności w 2023 r. oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu bydgoskiego, sprawozdanie z realizacji „Powiatowego Programu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych do 2030 r.” za rok 2023 oraz sprawozdanie z realizacji „Powiatowego programu przeciwdziałania bezrobociu, promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy do 2030 r.” za rok 2023 wraz z założeniami na rok 2024.

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu świadczy o słuszności podejmowanych decyzji, które mają służyć wspólnemu dobru wszystkich mieszkańców naszej małej ojczyzny.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 40 41

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)