Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
02 lipca 2024

Papierosy bez akcyzy. Zabezpieczone przez policjantów

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Blisko 4 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli# policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą. Do sprawy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że mężczyzna handlujący na targowisku na bydgoskich Bartodziejach może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

W miniony czwartek (27.06.2024) funkcjonariusze pojechali do jego miejsca pracy. Tam potwierdzili, że 25-latek posiada wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, które ma ukryte w jednym z boksów handlowych, choć handluje bielizną.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 4 tysiące „lewych” papierosów. Bydgoszczanin swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 18 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)