Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2024

Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. W czasie wolnym od pracy

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjant wydziału kryminalnego z bydgoskiego Śródmieścia, będący w czasie wolnym #od służby, udaremnił dalszą jazdę autem mężczyźnie, który nietrzeźwy wsiadł za kierownicę volkswagena, jechał tak zwanym wężykiem i niemal wjechał w sygnalizator świetlny.

Chwilę później okazało się, że 59-latek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu pod jego wpływem.

W minioną sobotę (08.06.2024) około godziny 20:00 policjant z wydziału kryminalnego z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, będący w czasie wolnym od służby, jadąc swoim prywatnym autem ulicą Chojnicką w Bydgoszczy, zauważył osobowego volkswagena golfa, którego kierujący poruszał się tak zwanym wężykiem, a następnie skręcając w ulicę Wiejską niemal uderzył w sygnalizator świetlny. Policjant widząc tę sytuację nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, w związku tym dążył do udaremnienia mu dalszej jazdy. Zdołał wyprzedzić golfa na pobliskiej ulicy Odonica, zatrzymał się, po czym podbiegł do kierującego. W pojeździe było uchylone okno więc funkcjonariusz natychmiast wyczuł woń alkoholu. Po przedstawieniu się wyjął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierowcy volkswagena dalszą jazdę.

Następnie powiadomił o wszystkim dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 59-latka potwierdziło, iż wsiadł on za kierownicę mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Dzięki prawidłowej postawie policjanta, kierowca golfa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 20 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)