Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
19 kwietnia 2024

Co z płatnymi parkingami na Pieczyskach? Pojawiła się nowa data

fot. IN

fot. IN

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, aby na Pieczyskach (gm. Koronowo) #wprowadzić strefę płatnego parkowania. Pojawiła się kolejna nowa data wprowadzenia opłat za parkowanie na tym popularnym kompleksie wypoczynkowym.

Temat był już podejmowany w 2022 roku. Przygotowano projekt uchwały w tej sprawie. Punkt został jednak zdjęty z porządku obrad sesji Rady Miejskiej w Koronowie na wniosek zastępcy burmistrza Koronowa Piotra Kazimierskiego. – Tak jak rozmawialiśmy na komisjach, nie mamy jeszcze wszystkich uzgodnień również od strony Starostwa Powiatowego – argumentował Piotr Kazimierski.

Ustalono cennik
Do sprawy powrócono w kwietniu ubiegłego roku. Radni się podzielili, jednak projekt uchwały został przyjęty. Strefa płatnego parkowania została utworzona na drogach publicznych miasta Koronowa zlokalizowanych przy: ulicy Warszawskich, ulicy Wypoczynkowej, ulicy Okoniowej obowiązującą w okresie od 1 czerwca do 15 września. Opracowano też cennik, który miał obowiązywać od poniedziałku do piątku w dni robocze w godz. 10-20. Za pierwsze pół godziny ustalono opłatę w wysokości 1 zł, za pierwszą godzinę 2 zł, za drugą rozpoczętą godzinę 2,40 zł, za trzecią rozpoczętą godzinę 2,80 zł, za czwartą i każdą następną godzinę 2 zł. Całodniowy bilet parkingowy to 15 zł.

Jest nowy termin
Następnie przesunięto termin pobierania opłat z 1 czerwca 2023 roku na 1 czerwca 2024 roku. Decyzję tłumaczono brakiem wyłonienia wykonawcy na obsługę strefy. Dzisiaj (19 kwietnia) odbyła się jeszcze jedna sesja Rady Miejskiej w Koronowie mijającej kadencji. I ponownie przesunięto termin wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Tym razem z 1 czerwca 2024 roku na 1 czerwca 2025 roku. – W związku z brakiem wyłonienia wykonawcy przez Zarząd Dróg Gminnych pełniony przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie Sp. z o.o. należy zmienić zapisy w uchwale określające rozpoczęcie funkcjonowania sezonowej Strefy Płatnego Parkowania na drogach publicznych miasta Koronowa zlokalizowanych przy: ulicy Warszawskich, ulicy Wypoczynkowej, ulicy Okoniowej – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Decyzję podejmie nowa rada
Agnieszka Szwesta kierownik Wydziału Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koronowie podczas sesji tłumaczyła, że wprowadzenie strefy to koszt około 160 tys. zł, dlatego poszukiwane jest tańsze rozwiązanie. Ponadto należy uregulować kwestie prawne działek, gdyż istnieje ryzyko, że samochody zaczną parkować na Al. Jana Pawła II. Natomiast radny Maciej Szlagowski stwierdził, że trzeba tę sprawę jeszcze raz przeanalizować, czy Gminie to się w ogóle opłaca i nowa rada powinna podjąć stosowną decyzję. Podobnego zdania był przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Guziński.

Zdania podzielone
Sprawa płatnych parkingów budzi skrajne emocje wśród mieszkańców, wczasowiczów, działkowców. Niektórzy uważają, że to dobre rozwiązanie ponieważ Gmina Koronowo dużo pieniędzy wydaje na zagospodarowanie odpadami z plaży i okolic. Inni są zdania, że to kolejne nakładanie opłat, a kierowcy samochody zaczną parkować po lasach.

Materiał: Metropolia Bydgoska

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)