Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
22 kwietnia 2024

Mistrzostwa Polski Juniorów. Medale naszych zawodników

fot. Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Wczoraj zapaśnicy GLUKS Invictus Sicienko walczyli na matach Powiatowego# Centrum Sportowego W Staszowie w województwie Świętokrzyskim.

- Filip Klatecki w kat. wag. 79 kg wywalczył tytuł wicemistrza kraju❗️W rundach eliminacyjnych Filip realizował plan taktyczny w 100% i zwyciężał swoje pojedynki (1/4 finału przez przewagę techniczną oraz 1/2 finału przez położenie na łopatki). W finale uległ fenomenalnemu zawodnikowi z Teresina .(Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski Filipa, czym potwierdza naszą ideę, że wytrwałość jest kluczowa w każdej indywidualnej przygodzie ze sportem).

- Andrzej Górecki i Kacper Draus w kat. wag. 57 wywalczyli brązowe medale. Los chciał że chłopacy stanęli na przeciw siebie już w drugiej rundzie eliminacyjnej (Andrzej pewnie zwyciężył). W końcowym rozrachunku ten pojedynek „rozstawił” ich w walkach o 3 miejsca, i nasz najlżejszy duet po ciężkich pojedynkach mógł się cieszyć ze zwycięstw. (Na uwagę zasługuję fakt, że dla Andrzeja to 6 medal /1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe/, a dla Kacpra to 3 medal /1 srebrny, 2 brązowe/ Mistrzostw Polski).

Ogromne gratulacje i podziękowania.

- Filip Saja w kat.wag. 65 kg zajął 14 miejsce. Filip to zawodnik który po dłuższej przerwie powrócił na matę zapaśniczą, miejmy nadzieje że na dłużej, dziękujemy za reprezentowanie naszej olimpijskiej idei.

Kwiecień dla naszych podopiecznych i sztabu szkoleniowego jest weryfikacją przygotowań do obranego celu który z początkiem roku został nakreślony. Dzisiejszy wynik to kolejne 3️2 punkty do Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego ( przyp. tydzień temu nasze zawodniczki zdobyły 3️9 punktów ).

Przed nami OOM I MMK-i gdzie postaramy się o dodanie kilka cennych „oczek” do dotychczasowych 7️1 punktów.

Na ten wynik składa się ciężka praca zawodników oraz sztabu szkoleniowego takich jak :
- wprowadzenie treningu siłowo- wytrzymałościowego przez trenerkę Anna Łaszkowska-Łoszko , dziękujemy Ania,
- konsultacje w zaprzyjaźnionych klubach Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin oraz WLKS Siedlce - Zapasy (dziękujemy Natalia, Adam, Vasyl, Sebastian, Krystian, Adrian),
- systematyczna praca trenerów Norbert Świerblewski- trener zapasów i wrestling_promoter (dziękujemy Norbert i Jakub),
- prężnie działający zarząd klubu na czele z Panią Prezes Wiesia Strzelecka,
- współpraca fizjoterapeutyczna Physioclinic - Fizjoterapia Ortopedyczna ( dziękujemy Dominik),
- oraz wsparcie Urząd Gminy w Sicienku na czele z Piotr Chudzyński Wójtem Gminy Sicienko, bez którego nie mielibyśmy możliwości realizowania naszego szkolenia.

Dziękujemy!!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)