Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
21 marca 2024

Promowali służbę w Policji. Wizyta w "Elektryku"

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Profilaktycy, aspirant Maciej Kaźmierczak oraz Joanna Kwiecińska wraz z dzielnicowym# aspirantem Cezarym Fac z komisariatu na bydgoskim Błoniu, rozmawiali z młodzieżą Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Stawowej 41 w Bydgoszczy o zasadach naboru oraz specyfice służby w Policji.

Stojąca u progu dorosłości młodzież ostatnich klas technikum oraz szkoły branżowej Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy,
w miniony wtorek (19.03.2024) spotkała się z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie. Tematem spotkania była
promocja zawodu policjanta.

Prowadzący w przystępny sposób przekazali młodzieży informacje dotyczące warunków przyjęcia do służby w formacji, w tym system punktacji, poszczególne szczeble procesu rekrutacji oraz omówili charakter pracy funkcjonariuszy w pionach kryminalnym i prewencji. Policjanci wskazali również na możliwość sprawdzenia swoich sił w próbnym teście sprawności fizycznej dla kandydatów do służby, który odbywa się w każdy czwartek o godz. 17:00 w Zespole Szkól nr 24 w Bydgoszczy przy ul. Puszczykowej 11.

Jak zawsze na takich spotkaniach najwięcej emocji budzi przebieg szkolenia zawodowego podstawowego. Funkcjonariusze, bazując na własnym doświadczeniu, omówili najistotniejsze kwestie dotyczące przebiegu tego szkolenia, a następnie zapoznali młodzież z materiałem filmowym obrazującym dzień z życia rekruta Szkoły Policji w Słupsku, co stanowiło ciekawe uzupełnienie omawianego tematu.

Nie da się ukryć, że wkraczająca w dorosłe życie młodzież, decyzję co do wyboru drogi zawodowej podejmuje kierując się również
względami finansowymi i pytań o tym charakterze nie zabrakło. Prowadzący przedstawili więc uczestnikom oferowane młodym policjantom warunki finansowe oraz szeroki wachlarz możliwości rozwoju jaki oferuje służba w formacji, co pozwala przypuszczać, że część z nich rozważy wybranie tej ścieżki zawodowej.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 10 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)