Dziś mamy 13 listopada 2024, środa, imieniny obchodzą:
11 czerwca 2024

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Gospodarzem Toruń

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

W Weekend na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyła się XIII Toruńska Olimpiada #Osób Niepełnosprawnych, w której udział wzięło ponad 300 zawodników z całego województwa kujawsko - pomorskiego!

Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego reprezentował Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych Paweł Bednarski.

Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych to nie tylko zawody sportowe, ale również święto integracji i inkluzji.

Impreza ta ma na celu zaszczepić wśród osób niepełnosprawnych odwagę do pokazania swojego talentu i sportowych umiejętności, a także uwierzyć we własne możliwości.

To już kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowo - rekreacyjnych Torunia i całego województwa kujawsko - pomorskiego.

Materiał: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 111 98

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego, osiadłego #na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie

Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią #o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.

(czytaj więcej)
0

"Dzieciństwo bez Przemocy". Ruszyła ogólnopolska kampania

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy dotyka bardzo ważnego tematu #jakim jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce, dlatego również Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki dołącza do akcji.

(czytaj więcej)