Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2024

III Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy. Podsumowanie wydarzenia

fot.  Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Dnia 2 czerwca po Mszy św. celebrowanej przez ks. Szymona Gołotę - w imieniu ks. #Macieja Chmielewskiego proboszcza Parafia pod wezwaniem Świętego Jakuba Mniejszego w Dabrówce Nowej - 150 miłośników dwóch kółek (wraz z całą obsługą zabezpieczającą) wyruszyło w trasę.

W asyście policjantów z Komisariatu Policji w Koronowie oraz grupy strażaków z gminy Sicienko długi peleton miłośników dwóch kółek pokonał trasę przez Wierzchucinek na teren przy świetlicy w Łukowcu, gdzie wszyscy mogli zasłużenie odpocząć. Czekał tu słodki poczęstunek i atrakcje przygotowane przez 34 Drużyna Harcerska "Wędrowne Ptaki" z Samsieczna.

Po tym wypoczynku kolarze ruszyli w drogę powrotną do Dąbrówki Nowej. Czekały tam na nich już pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Dąbrówka Nowa, a także atrakcje (dla dzieci) przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Sicienku.

Dziękujemy wszystkim za wytrwałość w pokonaniu 32 kilometrów i dobre humory!

Warto wspomnieć, iż najmłodszą uczestniczką rajdu była Urszula (1 rok i 2 miesiące), a najstarszy kolarz - p. Władysław - ma 89 lat. Udowadnia to, iż nasz rajd jest dla każdego, bo wiek to tylko liczba!

Do organizacji i przebiegu Rajdu przyczynili się:

Ks. Maciej Chmielewski, Pan Leszek Przybysz, Komendant Komisariatu Policji w Koronowie Tomasz Meyze oraz towarzyszący mu policjanci, strażacy z OSP, KGW Dąbrówka Nowa, Sołectwo Łukowiec, 34 Drużyna Harcerska "Wędrowne Ptaki" z Samsieczna oraz pracownicy Urzędu Gminy w Sicienku i Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku.

Serdecznie zapraszamy za rok!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    J.J., w dniu 04-06-2024 17:31:44 napisał:

    Tam, gdzie nas Bóg posłał trzeba umieć zakwitnąć - mówił Św. Franciszek Salezy. Księże Macieju Ty zakwitłeś tak pięknie jak tylko można zakwitnąć. Byłeś światłem, tak bardzo potrzebnym w tym świecie pogrążonym w ciemnościach. Wstawiaj się za nami.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)