Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
17 marca 2023

Dzień Kobiet oraz Dzień Sołtysa. Wyjątkowo spędzone popołudnie

fot. UG Sicienko

fot. UG Sicienko

Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa to święta, które goszczą już od lat w kalendarzu imprez naszej gminy.

W sobotę 11 marca w Szkole Podstawowej w Sicienku Wójt Gminy Piotr Chudzyński złożył wszystkim obecnym Paniom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Koncert Wiesława Nowickiego w duecie z Joanną Kalką wprowadził zebranych w dobry nastrój.

Głównymi bohaterkami spotkania były wyjątkowe Kobiety z naszej gminy. Przedstawiły nam swoje ciekawe pasje. Opowiedziały jak łączą obowiązki domowe, zawodowe i niezwykłe zainteresowania, bez których trudno żyć.

Na scenie zaprezentowały się panie:
- Marta Borowicz - pasjonatka wielu technik rękodzieła, od kilku lat zafascynowana robótkami szydełkowymi - anioły, bombki ,specjalistka chust ombre
- Violetta Badziągowska - od 2015 roku sołtys Zielonczyna, jej pasją jest rękodzieło: anioły, stroiki, kompozycje na szkle - przekazywane na pomoc dla potrzebujących (kiermasze, loterie, licytacje)
- Anna Chmara - szydełkowanie - przytulanki dla dzieci, ozdoby świąteczne
- Maria Modrakowska - pasjonatka turystyki, organizator wielu wycieczek dla mieszkańców z terenu gminy
- Ewa Popa - od kilku lat szyje skrzaty, zające, kurki, tulipany, chętnie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Sicienku
- Agnieszka Zaranowska - założycielka grupy teatralnej 13+, realizatorka wyjątkowych przedstawień teatralnych
Wspaniałym dopełnieniem sobotniego wieczoru był występ zespołu Rajd, który tworzą: Danuta Sudak, Andrzej Płaczek, Romuald Wiśniewski z wybranymi utworami zespołu Stare Dobre Małżeństwo, Leonard Luther, Cztery Pory Miłowania.

O poczęstunek dla przybyłych gości zadbała pani Anna Kwiatkowska z Teresina. Miło było spędzić z Wami ten wyjątkowy dzień. Do zobaczenia za rok!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)